13 Mayıs 2003 23:41

SİYAD Ödülleri Uzak'a Gitti...

Sinema Yazarları Derneği, Türk Sineması'nın en iyilerini ödüllendirdi. Sinema yazarlarının 2002 favorisi Nuri Bilge Ceylan'ın Uzak filmi oldu. Yapım En İyi Film ödülünü aldığı gibi, yaratıcısına da En İyi Yönetmen ve Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazandırdı. 27 Ocak gecesi gerçekleştirilen Ödül Töreni'nde geçen sene Türk Sineması'na damgasını vuran isimler açıklandı. Yazarlar belli başlı tüm ödüller için uygun film olarak Uzak'ı seçmişti.Yılın iddialı filmlerinden 9 ise maalesef sadece müzikleriyle değerlendirildi. Filmin son derece başarılı müzikleri ZeN'in albümlerinden seçilmişti. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en az tanınan en iyi on grubundan biri seçilen ve Sonic Youth gibi bir grupla albüm çalışması yapan başarılı ZeN'in bu kategoride ödül alması; bizim açımızdan, grubun film için özel olarak müzik hazırlamamış olması nedeniyle hem sevindirici hem de dikkat çekiciydi...En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Hiçbiryerde'deki performansıyla Zuhal Olcay alırken, Erkek Oyuncu ödülünü de İtiraf'taki oyunuyla Taner Birsel aldı.
Yorumlar
  • En çok Hiçbiryerde'nin başta Zuhal Olcay olmak üzere aldığı oyunculuk ödüllerine sevindim. O performanslar ödülsüz kalsa kötü olacaktı...

  • Uzak'a gitmesi iyi ama 9 ada bir iki ödül verir insan dimi?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir