11 Mart 2010 12:45

Siyad Ödüllerine Hayat Var ve Vavien Damgası!

Reha Erdem'in "Hayat Var"ı En İyi Film dahil 4 ödülle dönerken, Yağmur ve Durul Taylan'ın "Vavien"i 11 dalın 5'inde ödüle uzanan film oldu.

42. SİYAD Ödülleri dün gece Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yapılan törenle sahiplerini buldu. Cem Yılmaz'ın sunduğu törene Türk sinemasının birbirinden değerli isimleri katıldı.Gece boyunca 13 dalda ödül kazanan yapıtlar açıklanırken Onur Ödülleri, Tuncan Okan Emek Ödülü ve Ahmet Uluçay Umut Ödülü de sahiplerine verildi. 2009'da Türkiye sinemalarında gösterime giren yabancı filmler arasında yapılan seçimde ise Steve McQueen'in yönettiği "Açlık" En İyi Yabancı Film ödülünü kazandı.42. SİYAD ÖDÜLLERİEN İYİ FİLMHAYAT VAR (Yapımcı: Ömer ATAY)EN İYİ YÖNETİMReha ERDEM (Hayat VAR)CAHİDE SONKU EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSIBinnur KAYA (Vavien)EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSINadir SARIBACAK (Uzak İhtimal)EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSIBüşra PEKİN (Neşeli Hayat)EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSISettar Tanrıöğen (Vavien)MAHMUT TALİ ÖNGÖREN EN İYİ SENARYOEngin GÜNAYDIN (Vavien)EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİFlorent HERRY (Hayat Var)EN İYİ MÜZİKAtilla ÖZDEMİROĞLU (Vavien)EN İYİ KURGUReha ERDEM (Hayat Var)EN İYİ SANAT YÖNETİMİElif TAŞÇIOĞLU (Vavien)EN İYİ BELGESEL5 NO'LU CEZAEVİ (Yönetmen: Çayan DEMİREL)EN İYİ KISA FİLMCENNETTE DE ÖLÜM VAR (Yönetmen: Savaş BAYKAL)AHMET ULUÇAY UMUT ÖDÜLÜMelih SELÇUKONUR ÖDÜLLERİSezer SEZİNSüleyman TURANVedat TÜRKALİTUNCAN OKAN EMEK ÖDÜLÜ Atilla DORSAYEN İYİ YABANCI FİLMAÇLIK-HUNGER (Yönetmen: Steve McQUEEN; İthalatçı: KUZEY FİLM)
Yorumlar
  • Ben Vaviennin üstüne bu kadar düşülmesini anlayamadım. Güzel bir filmdi yalnız Neşeli Hayat diye de bir film vardı. Orda Rıza Akın bana göre çok iyi oynamıştı. En azından bir adaylığı hak ediyordu. Yanı sıra Yılmaz Erdoğanda çok iyi oynamıştı. En azından o da bir adaylığı hak ediyordu. Ben hiç bir dalda Vaviennin altında göremiyorum bu filmi. Yine takdir SİYADın. Yapacak bir şey yok. Ayrıca hiç bir oyuncu ödülü alamayan "Hayat Var" nasıl en iyi film ve yönetmenliği aldı, onu da anlayamadım doğrusu.

  • valla tebrikler vavien ekibine. binnur kayanın ödül alması çok iyi oldu. harika bir sanatçı. görüntü yönetiminde nefes almalıydı bana göre.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir