30 Mayıs 2007 10:12

Siyad Seçti!

Sezonun En İyi 20 Yabancı Filmi...

Sinema Yazarları Derneği (Siyad) 29 Mayıs 2007 tarihinde yaptığı toplantıda, "2006-2007 sezonunun En İyi 20 Yabancı Filmi"ni seçti. Yapılan seçimde en yüksek oyu Guillermo del Toro'nun yönettiği Pan'ın Labirenti aldı. "Siyad En İyi Yabancı Film Ödülü", Ocak ayında yapılacak geleneksel Siyad Gecesi'nde filmin ithalâtçısı Bir Film'e verilecek. Pan'ın Labirenti / Bir FilmSon Umut / UNP FilmcilikZodiac / Warner Bros.Başkalarının Hayatı / Chantier FilmsBabel / UIP Filmcilik - Fida FilmKüçük Gün Işığım / Özen FilmKöstebek / Warner Bros.Dönüş / Chantier FilmsÖzgürlük Rüzgârı / Bir FilmKuzey Faresi / 35 Milim Filmcilik - Belge FilmBükreş'in Doğusu / Bir Film - Mars ProductionGrbavica: Esma'nın Sırrı / Bir Film - İrfan FilmÜç Defin / Chantier FilmsTutku Oyunları / 35 Milim Filmcilik - D ProductionsRüya Bilmecesi / Chantier FilmsKoku: Bir Katilin Hikâyesi / Özen Film / Özen Film - Umut Sanat13 / Bir FilmAtalarımızın Bayrakları / Warner Bros.Acı Tatlı Hayat / Bir Film - Eflatun FilmIwo Jima'dan Mektuplar / Warner Bros.
Yorumlar
  • seçkiler güzel,herşey tamam da bir filmi unutmuşlar:prestij...Bence bu filme yapılan büyük haksızlık tıpkı oscar üyelerinin bu filmi yok sayıp oscar yarışlarında kısıtlı sayıda(2 dalda:görüntü ve sanat yönetmenliği) adaylık koyması gibi...Anlamış değilim,filmde ne var ki umursamıyorlar? Bırakın ilk 20'yi ilk 3'e bile girer bu film.

  • azgınboğa(o nasıl bi nick ya)sitedeki filmlerin puanlarını sıralamışya yok işte testere şu kadar aldı prestij bu kadar aldı siyadın seçtikleri şu kadar aldı diye bööle bi aşşalamaya falan çalışmış.sanki beyazperdeden yüksek not alan film çok iyi filmmiş gibi.azgın boğa bide o filmlerin imdb puanlarına baksın bakalım dünyadaki sinema izleyicileri kaç puan vermiş muhteşem testereye falan hahaha komik ya.

  • Listedeki filmlerin bazılarını seyretmiş biri olarak rahatlıkla söyliyebilirim ki, doğrudur çoğu film sanatsal bu listedekelerin,yanlış anlamayın kötülemek için demedim.

  • İlk önce bu tartışmanın fazla uzadığı kanatindeyim. Walkabout' a sonuna kadar katılmakla beraber, azgınboğa arkadışımızın neyi kanıtlamaya çalıştığını anlamış değilim. Bu 20 filmlik listenin amacı herkese geçtiğimiz sezonun en iyi filmleri bunlardır, diğerleri hikayedir demek değildir. Sinema zevki kişiden kişiye değişir. Fakat şunu bilmekte fayda var Bu seçilen filmler belli sanatsal kıstaslara göre seçiliyor. Yani daha niye ısrarla Testere, Yeraltı Dünyası gibi kimsenin ciddiye almadığı filmleri bu listeye sokmaya çalışıyorlar anlamıyorum.Not: Bir websitesinin kullanıcılarının verdiği oylar, o filmin iyi yada kötü bir film olduğunu kanıtlamaz. Azgınboğa arkadaşım senin söylediğin tarz filmlerin bir orjinalliği, türüne yeni getirdiği bakış açıları olsunki, biraz ciddiye alınsın. V For Vendetta konusunda sana katılıyorum gerçekten iyi film.

  • arkadaşlar tattışmayın.Çünkü bir festivalin veya bir akademinin seçtiği filmler beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.Mesela oskar verilen bütün filmler ne kadar iyi olabilirki... veya altın portakal verilen bir film ne kadar iyi olabilirki...size bir örnek cannesda nuri bilge ceylan yarışıyor ama gel gelelim berlinde yarışamıyor.Babam ve oğlum filmi o oskar almış veya aday olmuş filmlerden ne kadar aşağı....otel rohanda filmi siyahların işkence gördüğünü söylüyor tesadüfe bak bu kadar iyi bir film hakettiği ödülü almıyor. İnce kırmızı hat filmi 8dalda oskara aday oluyor ama hiçbirini kazanamıyor(çünkü pentagondan izin çıkmıyor) yada yahudi soykırımını anlatan bir film en aşağı oskara aday oluyor çünkü akademinin çoğu yahudi lobisikısacası 10 kişi toplanıp benim zevkime hitap edemez. 10 kişi kim ki.... sen burda siyadı verirsin orda altın portakalı alamaz... söylemek istediğim bu işler zevk işidir.(tabi gidiptecatwomana çok iyi film diyenler hariç)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir