4 Temmuz 2007 11:07

Siyah Askerler

Spike Lee, farklı bir İkinci Dünya Savaşı filmi çekmeye hazırlanıyor!

"Hollywood'un tarihini incelerseniz, İkinci Dünya Savaşı'nda savaşan siyah askerlerin hiç görünmediğini fark edersiniz... Ortada bir çelişki var, demokrasi adına savaşan siyah askerler kendi ülkelerinde ikinci sınıf vatandaştılar..."Bu açıklamalar ünlü sinemacı Spike Lee'ye ait. Yönetmen şimdilerde, James McBride'ın Miracle at St. Anna kitabını beyazperdeye uyarlamaya hazırlanıyor. Yönetmen henüz oyuncuları belli olmayan projesini, New York, Toskana ve ünlü Cinecitta Stüdyolarında çekecek. Yapım, Alman askerlerle savaşan siyah Amerikalıların trajedisini anlatacak. Savaşmaya gelen Afro-Amerikan bir asker, zor durumda olan bir İtalyan çocuğu kurtarmak için hayatını riske atacak.
Yorumlar
  • lee yi tebrik ediyorum kendi ırkını savunduğu için bizde şu ermeni ve yunanlılarla ilgili film yapsak çok süper olacak sanki biz kötü tarafmışız gibi gözüküyoruz dünyaya bir türk düşmanlığı var dünyada

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir