9 Eylül 2011 00:00

'Siyah Beyaz'a Bulgaristan'dan iki ödül

Her biri ayrı niteliklerde insanların sıcak ve samimi öykülerini anlatan ''Siyah Beyaz'' filmi Bulgaristan'dan da 2 ödülle döndü.

Filmin yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu, Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen ''19. Love is Folly Uluslararası Film Festivali''nde ''Siyah-Beyaz''ın iki ödül kazandığını belirtti.

Boyacıoğlu, başrollerinde Tuncel Kurtiz, Taner Birsel, Erkan Can, Şevval Sam, Nejat İşler ve Derya Alabora'nın yer aldığı filmin 30 kişilik bir ekiple dört haftada Ankara'da çekildiğini hatırlattı.

''Siyah Beyaz''ın 18 ülkeden 57 filmin yer aldığı ''19. Love is Folly Uluslararası Film Festivali''nde gösterildiğini söyleyen Boyacıoğlu, filminin ayrıca Avrupa, Asya ve Amerika'dan 12 filmle birlikte festivalin yarışma bölümünde yer aldığını anlattı.

Bulgaristan'daki festivalin adından da anlaşılacağı gibi aşk, sevgi dostluk gibi romantik temaları işlediğinin altını çizen Boyacıoğlu, dolayısıyla bir savaş filminin bu festivale katılmasının söz konusu olamayacağına işaret etti.

Dostluk ve bağlılığa dayalı öyküler anlatan ''Siyah Beyaz''ın da bu yönüyle yarışmada ''Jüri Özel Ödülü''ne ve ''Bulgar Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü''ne layık görüldüğünü ifade eden Boyacıoğlu, ödüllerden dolayı mutlu olduğunu vurguladı.

İlk uzun metrajlı filmi olan ''Siyah Beyaz''da uzun yıllardır açık ve kendisinin de müdavimi olduğu Ankara'daki aynı isimli bardaki gerçek yaşam öykülerinden kesitleri anlattığını dile getiren Boyacıoğlu, hatta senaryodaki bazı diyalogları oyuncularla beraber yazdıklarına dikkati çekti.

''Siyah Beyaz'', geçen yıl da 59'uncu kez düzenlenen Avrupa'nın en eski festivallerinden ''Manheim-Heidelberg Uluslararası Film Festivali''nde de ''Jüri Özel Ödülü''ne layık görülmüştü.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir