29 Eylül 2009 09:45

Sizi Seviyorum ve Sonsuz Filminin Yapımcıları İsyan Etti!

'Eleştiriye evet, emeğe saygısızlığa hayır…'

Sizi Seviyorum filminin yapımcı şirketi Mia Yapım (Banu Akdeniz) ve Sonsuz filminin yapımcı şirketi Fergün Yapım (Ferhat Gündoğdu) 18 Eylül'de vizyona giren filmlerinin gişesi ile ilgili medyada çıkan yanlış rakamlar nedeniyle bir araya geldi. Son dönem hareketlenen Türk Sineması'nı baltalayan haberler yapımcısından yönetmenine, set işçisinden oyuncusuna kadar herkesin emeğini koyarak içinde bulunduğu projelerin sanki hiç gişe yapmıyormuş şeklinde yansıtılmasıyla emeğe saygısızlık olarak değerlendirildi. Basında "Gişede Hüsran" "Çok film batar, çookk" ve benzeri başlıkların olduğu haberler nedeniyle izleyiciyi yanıltan haberlere üstelik bir de doğru olmayan rakamların da eklenmesi son nokta olmuş. "Eleştiriye sonuna kadar açık" olduklarını ancak "emeğe saygının" ayrı bir noktada değerlendirilmesi gerektiğini belirten iki yapımcı, sinema izleyicisini yanıltan bu haberlerin Türk Sineması adına üzücü olduğunu belirtti. 18 Eylül 2009 tarihinde vizyona giren filmlerden Sizi Seviyorum ve Sonsuz ilk üç gün rakamlarıyla 9. güne varıldığında medyada tamamen farklı gişe rakamlarıyla yer aldı. 10 binlerin telaffuz edildiği haberler çıktığında her iki film için de durum tamamen farklıydı. Son rakamlara göre Sizi Seviyorum filmi 1 haftada 56.000, 10 günde 75.000 gişe yapmıştır. Sonsuz filmi ise 1 haftada 61.000, 10 günde ise 77.000 gişe yapmıştır.
Yorumlar
  • sinemada artık bir değişikliğin zamanı gelmedi mi...ağır filmler ve komedi filmleri dışında bir yapım göremiyoruz...ben en çok bundan yakınıyorum...artık sıkıldım sürekli birbirini tekrarlayan yapımlardan...iyi filmler olabilirler, ama bir yere kadar izleyebiliyorum...bi revizyon şart artık...

  • En son yoruma katılmakla beraber bu tarz filmleri gösterime sokan ülkemiz sanatsal anlayışına da ayrı bir kızgınız!

  • Adam gibi birşey yapın saygıyı görün kardeşim..Sinema sektörü eğlenceden çok bir sanattır..Sanata saygımız sonsuz ama eğlenceye değil..Eğer örneklendirirsek,sizinki sanatsa Tarantino üstadımızın son filmi ne:D ..Birde çıkıp mızmızlanıyorlar..Ülkemizde saygıdeğer oyuncularımızda olmasa sinema sektörü diye birşeyde yok zaten..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir