16 Haziran 2012 00:00

Skandal ödül geri alındı

Yeşilçam Film Akademisi tarafından ‘En İyi Dijital Efekt Ödülü’ kazanan ‘efektsiz film’ Aşk Tesadüfleri Sever’in ödülü geri alındı. Akademiden yapılan açıklamada, “Sorak’ın yarışmaya yanlış başvuruda bulunduğu anlaşılmıştır” denildi

Yeşilçam Film Akademisi, Ömer Faruk Sorak’ın “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı filmine hiç efekt kullanmadığı halde verdiği “En İyi Dijital Efekt Ödülü”nü geri aldı. Akademi bu yıl ilkini düzenlediği Yeşilçam Film Akademisi Ödül Töreni’nde Belçim Bilgin ve Mehmet Günsür’lü aşk filmine “en iyi efekt ödülü” verince yönetmen Ömer Faruk Sorak, “Hiç kullanmadığımız halde ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filmi, en iyi dijital efekt ödülü kazandı. Ödül törenine davetiye göndermeyip bizden habersiz filmimize hak etmediği bir kategoride ödül veren Yeşilçam Film Ödülleri’ne teşekkürler. Allah’tan müzik kullanmıştık da, en iyi müzik dalında aldığımız ödül şaibeden kurtuldu. İlk elin günahı olmaz sözü piştide tamam da ödül organizasyonları için kullanıldığında komik olmuyor mu?” diyerek töreni ti’ye almıştı. Geçen hafta yaşanan bu tartışmanın ardından Sorak, artık yarışmalara katılmak istemediğini söylemişti.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..Ödül Gölgeler ve Suretler’e
Yaşanan bu gelişmelerin ardından durum değerlendirmesi yapan Yeşilçam Film Akademisi, ödülü geri aldı. Ödülü bu kez Derviş Zaim’in “Gölgeler ve Suretler” filmine verme kararı aldıklarını belirten Yeşilçam Film Akademisi, yaptığı yazılı açıklamada ise “1. YEFA Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri’nde yarışmaya katılan ve ‘Dijital Efekt’ dalında en iyi film seçilen, ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filminin yönetmeni Ömer Faruk Sorak’ın kamuoyuna yaptığı açıklamalar sonucunda, yarışmaya yanlış başvuruda bulunduğu anlaşılmıştır. Düzenleme komitesi tarafından yapılan inceleme sonucunda, En iyi dijital efekt ödülünün çok yakın puan alan Derviş Zaim’in yönettiği, ‘Gölgeler ve Suretler’ isimli filmin dijital efektlerini gerçekleştiren Genius Park- Volkan Duran’a verilmesi uygun bulunmuştur” cümlelerine yer verdi.

Yorumlar
  • sırf ödül vermek etkinlik yapıyoruz biz havasına girmek için ilgisiz alakasız insanlar topluluğu olduklarını ispatlamışlar hadi adam yanlış başvuru yaptı siz neye göre değerlendirdiniz resmen m.lsınız

  • filmleri izlemeden ödül verirsen böyle sobelenirsin işte.

  • özrü kabahatinden beter

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir