1 Mayıs 2016 23:37

Son 10 yılın en kötü fantastik filmleri

Son 10 yıl içinde çekilmiş fantastik filmlerden derlediğimiz en kötüler listesi karşınızda.

Yıllardır insanlar, hayal ettiği şeyleri sinemanın beyazperdesinde izleme imkanına sahip. Bir ekibin yarattığı büyülü dünya, herkesin hayali olmaya başlıyor. İnsanlar filmlerle yaşayıp onlar gibi hissetmeye çalışıyor. Fakat izleyici için her film böylesine eşsiz olmuyor. Her tür gibi kendine özgü izleyici kitlesi olan "Bilim kurgu - Fantastik" sinema bu büyülü dünyayı belki de en iyi yansıtan bir tür olarak bilinir. Ancak onlar da hata yapabilir. Şimdi karşınızda, son on yıl içinde çekilmiş, seyirciler tarafından "en kötü" olarak değerlendirilen "Bilim kurgu - Fantastik" filmlerinin bir listesi.


1- Jupiter Ascending (2015)
Matrix'in yaratıcıları olan Wachowski kardeşlerin "akla zarar" filmi... Belki de bu filmebu kadar kötü dememizdeki sebep Matrix'te bize harikaları veren kardeşlerin bu sefer çuvallamasıdır. Kim bilir film, onların elinden çıkmasa bu kadar hayal kırıklığına uğramayabilirdik.


2- Fantastic Four (2015)
Nerede o bildiğimiz Fantastik Dörtlü... Önceki filme göre ekibin yenilenmesi bu yabancılaşmayı ne kadar etkilemiştir bilemem ama bir daha Fantastic Four'u çekmek isteyen yönetmenin cesaretine saygı duyarım. Böyle bir hayal kırıklığından sonra hayranları sinemaya çekmek pek kolay olmayacaktır.


3- Hitman: Agent 47 (2015)

Başka bir 2015 yapımlı film ile devam ediyoruz, Hitman. Aynı isimli video oyunundan ilk defa 2007'de sinemaya uyarlanan film, "Hitman: Agent 47" ismi ile çıkan filmi ile tam bir faciya dönüşüyor. Ne aksiyon tutkunlarını tatmin edebiliyor ne de oyun sevdalılarını.


4- Pan (2015)
Eğer bir çocuksanız ve Peter Pan efsanesini seviyorsanız lütfen bu küçük arkadaşımızın başka filmlerini tercih edin. Yok eğer bir yetişkinseniz, etrafınızdaki çocukları başka Peter Pan filmlerine yönlendirin.


5- Seventh Son (2014)
Nihayet 2015 yapımlı filmleri bitirdik derken, yapımı 2014'te tamamlanmasına rağmen bir yıl sonra Türkiye'de vizyon şansı bulabilen bir film ile karşı karşıyayız. Fakat ne yazık ki kendi kazandığı bu şansı pek delehine kullanabildiğini söyleyemeceğim. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye vizyonunda da diplerden çıkamadı.

6- Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)
Rönesansın büyükleri, adlarını alan bu "genç" Ninja kaplumbağaları görseler kim bilir ne kadar da üzülürlerdi. En azından '90'larda ve öncesinde doğmuş olanlar Ninja kaplumbağaları bu şekilde hatırlamayacaklar.


7- The Host (2013)
Stephenie Meyer'in kendine özgü okuyucu kitlesi, onun romanlarından uyarlanmış filmlerde sinema salonlarını doldursa da aynı hoşgürüyü bu filmde pek gerçekleştirmiyor. Alacakaranlık serisinin özellikle 2. filmi ile yavaş yavaş sinemadan uzaklaşan okuyucu kitlesi yerine başka kimse gelmeyince bu filmde haliyle listemize girmeye "hak kazanıyor".8- Wrath of the Titans (2012)
Kendine belli bir izleyici kitlesi oluşturmayı başaran "Clash of Titans"ın ikinci filmi "Titanların Öfkesi" iyi bir fantastik film olmaktan çok uzakta. Seri olarak da çok başarılı olmasa da ilk filmin, bu filme nazaran daha iyi bir yerde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.


9- I Am Number Four (2011)
Başka dünyada yaşayan bir genç, sıradışı güçleri sayesinde hem kendini hem de bizim dünyamızı kurtarmaya çalışıyor. Bu özgün hikayesini neye borçlu acaba?10- Priest (2011)
İnsan ırkıyla vampirlerin savaşını konu edinen film, biraz gerilim biraz da western türlerinden beslenerek ortaya olmadık bir fantastik film çıkarıyor. Olmadık diyorum çünkü bu film için "Evet, çok güzek film olmuş." diyen birine rastlamak hayli güç.


11- The Day the Earth Stood Still (2008)

Scott Derrickson yönettiği "Dünyanın Durduğu Gün", sadece son on yıl içerisinde çekilen en kötü fantastik filmlerden değil, gelmiş geçmiş en kötü yeniden-çekimler listesine de baş sıralardan girebilecek bir yapım.


12- Babil M.S. (2012)

Babil, tarihi ile önemli bir şehirdir ama kimse Babil'in milattan sonraki halini merak etmiyor en azından sinema perdesinde.


13- AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)
Kramer vs. Kramer dışında sanırım hiçbir "karşılaşma" filmine iyi diyemeyeceğiz. Gerçi o da bu tarzfilmlerden çok uzakta ama olsun en azından isimleri birbirine benziyor.


14- Ultraviolet (2006)
Mila Jovocich'in dışında başka güzel şeyler daha izlemek istiyorsanız yanlış adreste olduğunuza emin olabilirsiniz.15- Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (2006)

Geldik listemizdeki ilk ve tek Türk filmine. Bazı insanlara göre hayal kırıklığı bazı insanlara göre de Türk Sinemasının kültlerinden olan 1982 "Dünyayı Kurtaran Adam"ın Oğlu" komedi filmi olmasına rağmen pek kimsenin yüzünü güldüremedi.AHMET TOĞAÇ
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir