11 Mart 2010 12:45

Son 30 Yılın En İyi Filmi Hangisi?

Londra, Coppola'nın "Kıyamet (Apocalypse Now)" filmini, son 30 yılın en iyi filmi olarak değerlendiriyor.

ScreenDaily'nin haberine göre, İngiliz eleştirmenlerini biraraya getiren dernek "The London Critics' Circle" (LFCC), Coppola'nın meşhur filmi Kıyamet (Apocalypse Now)'i son 30 yılın en iyi filmi seçtiler.Vizyonda girdiği 1979 yılından beri yığınla ödül kazanmış olan film,LFCC'nin yaptığı oylama sonucu bu seçimi kazandı. Oylamada birçok ödüllü film de mevcuttu. Kıyamet; Schindler'in Listesi, Başkalarının Hayatı, Affedilemeyen ve BrokeBack Dağı adlı filmleri açık ara solladı.LFCC, profesyonel bir dernek olup, Londra'nın dans, tiyatro, film, müzik, görsel sanatlar ve mimari üzerine eleştirmenlerini biraraya getiriyor.Dernek yönetim kurulu başkanı Jason Solomons, bu bol ödüllü film için, aradan otuz yıl geçse de verdiği savaş karşıtı mesajlarla güncelliğini koruduğunu belirterek, "en iyi film ünvanını hak ediyor" dedi ve "en iyi filmler olarak listelediğimiz diğer 10 film de elbette önemlidir, izlemeye değerdir ve bu tarz bir listeyle, bu filmlerin, sinema sanatının "klasik"leri olarak değerlendirildiklerini söyleyebiliriz" diye ekledi.Otuzuncu yıl LFCC ödülleri, 18 Şubat'ta, Çocuklara Kötü Muameleyi Önleme Ulusal Derneği (NSPCC)'ne sosyal yardım amaçlı olarak gerçekleşecek.
Yorumlar
  • şimdiye kadar herkesin memnun kaldığı bi tane bile liste görmedim ama Apocalypse Now birinci sırada hiç de sırıtmamış,gayet de yakışmış...

  • Kişiye göre değişir.Bence 1 numara Blade RunnerCoppalanın Kıyamet filmi klasik çok iyi ancak Rusların Kıyameti olarak nitelenen Come and See(Gel ve Gör)bu listede ilk üçte olmalıydı.Tabii Kızgın Boğa filmini de unutmamalı.Yoksa Jake LaMotta çok kızar ha.Dediğim gibi bu tür listeler genel deği kişiseldir.Herkesin Top 10 veya Top 30 listeleri farklı olur.

  • Herkes kafasına göre liste yapıyor..Fazla aldırmamak lazım.

  • saçmalık... ağzı olan liste yapıyor...

  • hepsinden geçtim listede fight clubın olmayışı gerçekten çok garip.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir