31 Mart 2016 16:05

Son ana kadar kimse fark etmedi

Çok sevdiğiniz filmlerin çekim aşamalarında yaşananlar da en az filmler kadar ilginç.

Sihirbazlar ÇetesiSihirbazlar Çetesi filminin çekimleri sırasında aktris Isla Fisher suyun altında 3 dakika boyunca mahsur kaldı. Bağlı olduğu zincirlerden kurtulmasına rağmen su yüzüne çıkamadı. Neyse ki tam zamanında kurtarıldı.Fisher daha sonra 'Herkes rol gereği boğulma taklidi yaptığımı zannetti. Aslında gerçekten boğuluyordum' şeklinde açıklama yaptı.

ÇEKTİKLERİ FİLMLERİ BİTİREMEDEN ÖLEN ÜNLÜ OYUNCULARTitanikBol ödüllü film Titanik'in bütçesini fazlasıyla aşmasının yan sıra film setinde daha birçok talihsizlik yaşandı. Kate Winslet çekimler sırasında geçirdiği bir kaza sonucu dirsek kemiğini parçaladı ve kaza sırasında neredeyse boğuluyordu.

Harry PotterDavid Holmes Harry Potter filmlerinin ilkinden itibaren Daniel Radcliffe'in dublörü olarak ekipte yer alıyordu. Radcliffe ve Holmes filmin çekimleri sırasında çok yakın arkadaş oldular.
Fakat son film Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2'de büyük patlama sahnelerinden birinde duvarın Holmes'un üstüne düşmesiyle Holmes boynunu kırdı ve yürüme yetisini kaybetti. Daniel Radcliffe, Holmes'u hastanede ziyarete gitti ve daha sonra müzayede düzenledi. Oradan kazandığı parayla ise Holmes'un hastane masraflarını karşıladı.

Otomatik PortakalOtomatik Portakal filminde Alex DeLarge'a hayat veren Malcolm McDowell filmin en meşhur işkence sahnesi olan göz kapaklarını açık tutan aleti giydiği kısımda McDowell'a gerçekten de saatlerce vahşet sahneleri izletilmiş. Oyuncuda gerçekçiliği yakalamak için kullanılan bu yöntem sırasında doktor orada bulunmuş.

Rocky 4Rocky 4 filminin dövüş sahnelerinin çekim denemelerinde Stallone, profesyonel dövüşçü Dolph Lundgren'den gerçekten onunla dövüşmesini istedi.15. saniyenin sonunda Stallone uçakla acile götürülmek zorunda kaldı. Sağlık sigortasını yapan acente oyuncunun bunu sigortadan para almak için kurduğunu iddia etti. Bu yaralanmanın ancak bir araba kazasında olabileceğini söylediler. Stallone ise Dolph Lundgren bir kamyon kadar güçlü ve iri bir adam olduğunu söylerek kendini savundu. Daha sonra sigorta şirketi Stallone'u haklı bularak ödemeyi yaptı.

Zor Ölümİlk Zor Ölüm filminde, küçük bir masa altında ateş ettiği sahnenin çekimlerinde, Bruce Willis, uzun süre yüksek sese maruz kaldığı için geçici olarak sol kulağının duyma yetisinin üçte ikisini kaybetti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir