10 Mart 2016 10:00

Son beş yılın en kaliteli beş Türk komedi filmi

Sizin listelerinizde neler var?

Son yıllarda Türk sinemasında komedi türü peynir ekmek gibi tüketiliyor. Bu da bazen kaliteyi düşürebiliyor. Son beş yıl içinde izleyip komedinin hakkını vermişler dedirten, aklımıza bir seferde gelen beş Türk filmi şunlar oldu, sizin listelerinizde neler var?

Eyyvah Eyvah: Yönetmenliğini Hakan Algül'ün yaptığı 2010 yapımı film Çanakkale Geyikli'de klarnet çalarak hayatını devam ettiren ve beklenmedik olayla İstanbul'a gelen Hüseyin ve ona kucak açan Firuzan'ın hayatını mizahi ve masum bir üslupla anlatıyor. Yapımın devam filmleri de ardı ardına geldi ve gişede başarı sağladı.Hükümet Kadın:
2013 yapımı filmin yönetmeni Sermiyan Midyat. BKM Film projesi olan yapım Midyat'ta geçiyor, konusu kadar oyunculuklar da başarılı. Bir yıl sonra Hükümet Kadın 2'ye de ilki kadar güldük.Mandıra Filozofu: Müfit Can Saçıntı'nın 2014 yapımı filmi. Paraya karşı olan Mustafa Ali, Çökertme Köyünde şehir hayatından uzak yaşamaktadır. Filmdeki diğer karakterleri olduğu kadar şehir hayatına sıkışmış olan bizleri de düşünmeye sevk eden, hoş bir yapım. Devam filmi de gayet başarılıydı.


Düğün Dernek: 2013 yapımı film, yine bir BKM projesi. Selçuk Aydemir yönetmenliğindeki film gösterime girdiği 12. haftada 6 milyon 600 bin 893 seyirci sayısına ulaştı.


Pek Yakında: 2014 yapımı bir Cem Yılmaz filmi. Kocasının illegal serüvenlerinden sıkılıp boşanma kararı alan Arzu, evlendikten sonra dizi oyunculuğu kariyerini noktalamış, beyaz perde hayallerininse üzerini örtmüştür ve olaylar gelişir diyelim. Cem Yılmaz yapar da gülünmez mi?


MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  • sağ salimi tek geçerim

  • kalite. evet, kalite !!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir