22 Mayıs 2006 15:16

Son Noktayı Albinolar Koydu

Şifreyi kim çözdü?

Da Vinci Şifresi Vatikan'ın başı çektiği, Opus Dei'nin desteklediği ve albinoların isyan ettiği protestolarla rekor kırarak tüm dünyada vizyona girdi.İsa'nın soyu devam ediyor iddiasına şiddetle karşı çıkan Vatikan'ın ardından Opus Dei de Silas adlı bir Albino müridlerinin olduğunu yalanlamıştı. Filmin vizyona girmesiyle isyan albino birliklerine sıçradı ve bu fizyolojik bozukluğa sahip insanların bir arada olduğu dernekler, Hollywood'un kendilerine bakış açısından artık bıktıklarını dile getirdiler.Da Vinci Şifresi'nin kilit karakterlerinden Silas'ın hikaye boyunca yarattığı teröre yarı şaka yarı ciddi bir yanıt da bir başka albinodan, Dennis Hurley'den geldi.Hurley yapmış olduğu The Albino Code adlı kısa filmle Da Vinci Şifresi'ni bir de Silas'ın gözünden çözüyor. Hurley'nin dikkati çekmek istediği nokta ise çok basit. Albinoların yaşamı normal bir insana kıyasla oldukça zordur ve Silas'ın yapabildiklerini yapmak bir albino için nerdeyse mucizedir.Yukarıdaki ve aşağıdaki fotoğraflarla The Albino Code hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak, parodi olmasına rağmen ciddi bir tartışmaya el atan filmin keyfini baştan sona sürmek isterseniz The Albino Code'un sitesine göz atmalısınız.Yorumlar
  • albino bir ırk değildir.pigment hastalığıdır.

  • yaa niye hep filmlerdeki kötü adamların bir ırka mensup olması o ırkın insanlarını rahatsız eder anlamam..yani şu dünyadaki milyonlarca filmin kaçında kötü adam albinodur ki?? herkes bir şeyleri abartmada usta...kötü adamın nasıl bi tipi ve kişiliği olsun istiyo bu insanlar gerçekten anlamıyorum.. yani sonuçta mutlaka bi grup insan alınmıcak mı??

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir