29 Şubat 2012 01:00

Sonunda patladı!

Ata Demirer 'Berlin Kaplanı'nın senaryosu bana ait' diyen Ferdi Tayfur'a yanıt verdi.

Ata Demirer, Ferdi Tayfur ile bir yılan hikayesine dönen ‘Berlin Kaplanı’ senaryosunu ‘Lambalı Saz’dan çaldığı iddialarına detaylı yanıt verdi:

1- Ben Almancı karakterini ilk kez 2007 ’de, Okan Bayülgen’in yapımcısı olduğu ‘Hacıyatmaz ’ programında kullandım! Yani Almancı fikrim Tayfur’un anlattığı programdan (2009) daha eski.

2- Gurbetçi aksanı 2007-2008 yılında başladığım ‘Tek Kişilik Dev Kadro 2’ gösterimde hatta Rıdvan Dilmen’in NTV’de yayınlanan ‘Not Defteri’ programında da yaptım!

3- Esin kaynağım ‘Fox tv’deki bir gurbetçi boks maçı ve 2007 yılında korumalığımı yapan Ayhan Özçelik kardeşimizin bizzat konuşması, aksanı ve kendisidir. Ayhan’ın dövüş videoları internette var, bakın!

Benim senaryomda:

- 1- “Emekli boksör” yok! Halen aktif, şişman, zavallı, aynı zamanda barlarda kapı tutan, köpek gezdirme işiyle de uğraşan bir 3. kuşak Almancı var ve şikeyle mücadele ediyor..

- 2- Kesin dönüş yok! Kızım yok! Oğlum yok! Komşum yok! Lambalı bir saz yok! Dünyaya Türk’ün dehasını, icat ettiği sazla göstermek isteyen kimse yok! Ki bence Ferdi Tayfur’un film hikayesi de budur adı ile müsemma “Lambalı Saz”!


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Yorumlar
  • Adam haklı beyler.. on numara film bizzat gittim izledim .

  • Yakışmadı,sana yakışmadı.Benim nazarımda artık sıfırsın.

  • Ferdi Tayfur bence bunama geçiriyor kendisini bir kontrol ettirsin ona buna çamur atacağına.Ne işin var Kardeşim senin Ata Demirerle?Kendi dönemini yaşadın bitti artık.Şöyle bir kenara çekilde salça olma milletin işine sadece gündemde kalmak için.Biraz ağir ol yaşının adamı ol yahu.

  • ata efendi yaptığı bu savunmayla aslında ferdi tayfurun doğru söylediğini bizzat kabul etmiş bence. çünkü saçma sapan gerekçelerle alakası olmayan cümlelerle yaptığı bu saçma sapan sözlerden sonra ben bu adamın zekasından da onurundan da şüphe etmeye başladım resmen. ferdi tayfurun iddialarının bir tekine bile cevap vermemiş.

  • niye iyi birşeyler yapanları çekemeyip baltalıyorlar anlamıyorum...ferdi de yani ne diyim...seneryon varmış anladık bu güne kadar bişi olmamış o seneryo da şimdi başkasının sayesinde reklamla bişi olur belki diye...uğraşırsın anladık ama yeter gitme artık ata'nın üstüne ezer seni geçer...şimdiye kadar sustuysa saygıdan anlasana...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir