12 Mayıs 2007 11:05

Spaghetti Western Sever misiniz?

Ünlü festivalde Tarantino katkılı bir retrospektif...

Kült film makinesi Takashi Miike ile birlikte, ünlü western klasiği Django'nun Japon versiyonunu çeken Quentin Tarantino'nun yıldız festivallerle arası daima iyi olmuştur.Önemli bir "spaghetti western" retrospektifi hazırlayan Venedik Film Festivali, etkinliğin sorumluluğunu Tarantino'ya verdi. Yönetmen başta favorisi İyi, Kötü ve Çirkin olmak üzere, kırk klasiği izleyicilerle buluşturacak.Kovboy filmlerini sevenler şüphesiz İtalyan kökenli filmlerin türe katkısını gayet iyi biliyor. Son dönemde türün can çekiştiğini de hesaba katarsak, 64. Venedik Film Festivali gerçekten önemli bir işe imza atıyor. Ağustos sonunda Venedik'te olmak vardı!
Yorumlar
  • bolonez soslu spagettiyi tercih ederim..

  • Evet keşke ben de izleyebilseydim ama mümkün değil tabiki.İyi,Kötü ve Çirkin en sevdiğim film.Orada da izlemek isterdim gerçekten.

  • Spagetti western sinema türleri arasından en sevdiğim türlerden birisi fakat bu türün babaları olarak bilinen sergi leone ve sergio corbucci nin vefatlarından sonra malesef bu tür yok olmaya yüz tuttu.Malesef uzun senelerdir bu türde bir film sinemalarda gösterime girmedi,türün hayranlarıysa durumu kabullenmeye başlamışken Tarantino,çok beğendiği yönetmenlerden biri olan Miike ın,kendisininde rol alacağı bir film olan Django yu yöneteceğini açıkladı.Film bir aksilik çıkmassa 28 Nisan da Japonya da gösterime girmesi gerekiyordu.Filmin fragmanını izleme fırsatı buldum.Fragmandan çıkardığım kanı:su katılmamış leone tarzı bir spagetti western olduğu yönünde.Bu türün hayranları için spagetti westernsiz geçirilen onlarca yılın acısını çıkarmak gibi bir şey olacak bu film.zaten Takashi Miike en beğendiğim yönetmenlerden biridir.Fakat itiraf etmek gerekir ki Miike ın filmleri herkese göre değildir.Filmlerinde,şiddeti çok kaba ve hoyratça kullanır.Miike lı Django inşallah unutulmaya yüz tutan spagetti western türünü diriltir ve bu türden filmlere olan büyük özlememiz biter.Ama insan ister istemez nerde Clint eastwood,lee van clief,Klaus kinski demeden edemiyo.Ne varsa eskilerde varmış:D

  • gerçekten orda olmak isterdim tam bir şölen olcak şüphesiz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir