28 Temmuz 2016 16:28

Spider Man, Harry Potter'a benzeyebilir

Kevin Feige, Spider-Man devam filmlerinin, Harry Potter formatında çekilebileceğini açıkladı. Peki nasıl?

2016'nın başlarında, Spider-Man serisiyle ilgili güze haberler duyduk. 14 yıl içindeki üçüncü Spider-Man filmimize Captain America: Civil War ile kavuştuk. Sony için böyle bir projeye girişmek oldukça zor bir karardı ancak Marvel Stüdyoları ile çalışmanın faydasını olabilecek en kısa sürede gördü Sony. Böylelikle Marvel Sinematik Evreni'nde görünmesi karşılığında Spider-Man'in solo filmlerinin de önü açıldı. Böylelikle Captain America: Civil War'da da karşımıza çıkan çok daha genç Spider-Man karakterinin kendi filmlerinin hazırlıkları da başladı ve yeni film duyuruldu: Spider-Man: Homecoming.Peter Parker'ın daha genç ve lise öğrencisi olduğu döneminin temsil edilmesi kararı, Marvel'ın karakter üzerindeki yaratıcı kontrolünü de vermesiyle oldu ve Homecoming böylelikle ortaya çıktı. Ancak bu ilkgençlik evresinin ne kadar süreceği tam olarak bilinmiyor. Collider'dan Steven Weintraub Marvel Studios yöneticisi Kevin Feige ile Comic Con 2016'da ufak bir sohbet etme fırsatı bulup birkaç soru sorulmuş. Bu arada Comic Con'da Homecoming'ten ilk çekimler paylaşılmıştı. Weintraub, Feige'e öncelikle Peter Parker'ın lise yıllarının devam filmlerinin çekilip çekilmeyeceğini sormuş. Feige, bunun dikkatlice ve adım adım işletilen bir süreç olduğunu belirterek şöyle demiş:
"İlk adım Civil War'da insanlara yeni bir Spider-Man göstermek ve salondan çıkarken onların 'şu yeni Spider-Man'e bayıldım, onu daha çok izlemek istiyorum' dedirtmekti; bunun başarıldığını düşünüyorum. Daha sonraki adım, gerçekten güzel bir Spider-Man: Homecoming filmi yapmak ve bu film sayesinde insanların tekrar Spider-Man'e aşık olmasını sağlamak."


Peki Spider-Man: Homecoming hit bir film haline gelirse devam filmlerinde Peter Parker'ın lisedeki yaşantısını izlemeye devam mı edeceğiz? Feige bu konu hakkındaki erken tahminlerinin ve ilk fikirlerinin bir fikri alıp ikonik bir film serisi haline getirmek olduğunu söylüyor:
"Bundan daha fazlasını yapma imkanımız var mı? Elbette! Bu film, lisedeki ikinci yıla odaklanıyor, sonraki film ilk yıla odaklanabilir mi? Sonraki film son seneye odaklanabilir mi? Bunların arasında bir yaz tatili filmi yapılabilir mi? Ne olacağını bilmiyorum, ama Peter'ın bu yolculuğunu Hogwarts öğrencilerinin yaşadıklarından farksız olduğunı düşünmüyorum. Başlangıçta bu filmin tıpkı bir Hogwarts hikayesi gibi olması ihtimali üzerinde duruyorduk."
J.K.Rowling'in yazdığı romanlardan uyarlanan Harry Potter serisindeki her film, Hogwarts'ta bir yıla odaklanıyordu. Öyle görünüyor ki, bu Spider-Man serisinin tıpkı Harry Potter gibi tınlaması normal. Peter Parker ile birlikte lise koridorlarında uzun bir zaman geçirecekmişiz gibi görünüyor. Bu, tabii ki daha önceki Spider-Man filmlerinden farklı olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca Spider-Man'in daha insancıl ve öğrenciliğini de ele alan farklı bir filmin ortaya çıkabileceğini düşünmek hiç de zor değil.
Tabii ki öncelikle, izleyicilerin bir sorumluluğu var: ilk filme tepki vermek, yorum yapmak ve eleştirmek. Bu filme yapılan yorumlardan sonra, gelecek Spider-Man filmleri boyut değiştirecek ve izleyicinin desteği de bunda etkili olacak. Şimdiden yeni Spider-Man filmi için oldukça heyecanlıyız. Bakalım Spider-Man:Homecoming neler doğuracak?
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir