13 Eylül 2011 00:00

Spielberg bilimkurguya dönüyor

Usta yönetmen Steven Spielberg, yeni projesi 'Robopocalypse' ile bilimkurgu türüne geri dönüyor.

Steven Spielberg’ün bilimkurgu hayranlarını heyecanlandıran yeni projesi 'Robopocalypse' dünya ile aynı anda, 3 Temmuz 2013’te vizyona girecek.

DreamWorks ve Twentieth Century Fox, Steven Spielberg ‘ın yöneteceği destansı bir bilim-kurgu projesi olan 'Robopocalypse' için ortak finansör/yapımcı olacaklarını eş zamanlı olarak duyurdular.

Bir robotun ayaklanmasının ardından insan ırkının kaderini irdeleyen ve aynı isimle Daniel H. Wilson tarafından yazılan roman “Robopocalypse”, Drew Goddard tarafından beyazperdeye uyarlandı.

DreamWorks, Wilson’ın yayımlanmamış taslak halindeki bu romanının haklarını Kasım 2009’da almıştı.

Doubleday tarafından 8 Haziran 2011’de basılan kitap, kısa zamanda New York Times ‘Best Sellers’ listesine eklendi.

“Tom Rothman ve Jim Gianopulos’un da, kitabın haklarını aldığımız zamanlarda ‘Robopocalypse’ için aynı heyecanı duymalarından çok memnunum,” diyen Spielberg, “Kendileriyle ve Fox ile ‘Minority Report’u yaptığımız dönemde iyi bir bağımız olmuştu ve umuyorum ki, günümüz izleyicisine heyecan verici yeni bir film sunabileceğiz.” diye devam etti.

Spielberg, bilimkurgu türünde daha önce 'E.T.', 'Üçüncü Türden Yakınlaşmalar', 'Azınlık Raporu', 'Yapay Zeka' gibi klasikleşen filmlere imza atmıştı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir