13 Mayıs 2003 23:41

Spielberg, Indiana Jones'ta Tenten'den Esinlenmiş

Steven Spielberg, dünyanın en fazla tanınan çizgi roman kahramanı Tenten'i beyazperdeye uyarlayacağı yönündeki haberleri doğruladı. Doğrulamakla kalmadı, Tenten'den ne çok etkilendiğini de itiraf etti.Maceraperest yönetmen, verdiği bir mülakatta konuya ilişkin soruları bakın nasıl yanıtladı:"Tenten mi? Evet, gerçek oluyor. Hergé'nin mirasçıları, dul karısı Fanny ve şimdiki kocası Nick'le, canımızın istediği kadar çok albümü film yapmak konusunda anlaşmaya vardık. Tenten'i her zaman çok sevdim. Sanırım Indiana Jones'la ilgili bir çok şeyde Tenten serüvenlerinden esinlendim."Peki ya Spielberg uyarlamaları bizzat yönetecek mi?"Yönetmen ben olmayacağım. Ama filmi Universal ortaklığı ile DreamWorks'te yapacağız."
Yorumlar
  • bu mükemmel bir haber işte.üstelik spielberg'de işin içinde,acaba kim oynayacak?

  • jean pierre jeunet çekerse tadından yenmez. tarihe geçer. spielberg çekmesin abi adamın tarzı belli işte. araya tipik amerikan esprileri ve paso suni heyecan..

  • valla bende oldukça üzüldüm. tentenin tüm maceralarındaki tema indiana jones tarzı idi ve o tarzı spielberg kadar iyi perdeye yansıtabilecek biri zor bulunur....

  • spielberg bu abi yapar bu adam..ama benim anlamadim neden kendisi cekmiyor...yanlis yapmatan korkuyor galiba...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir