13 Mayıs 2003 23:41

Spielberg Kubrick'in İzinde

"Memoirs of a Geisha", "Minority Report", "Harry Potter", "İndiana Jones".Bütün bu film projelerinde, daha önceki haberlerimizi takip edenlerin bileceğiüzere Steven Spielber'in adı yönetmen olarak geçiyordu. Ünlü yönetmenEr Ryan'ı kurtarıp, Oscar'ı oturma odasına koymasından bu yana sessizliğini koruyordu.Sonunda beklenen açıklama geldi. Spielberg, rahmetli Kubrick'in"A.İ" projesini hayata geçireceğini açıkladı. A.İ, ingilizce "Artificiel İntelligence" yani "Yapay Zeka"nınkısaltması. Stanley Kubrick'in 18 yıldır bu projenin üzerinde çalıştığı belirtiliyor.Spielberg, Kubrick'in çalışmalarına sadık kalarak kendisinden de bir şeyler ekleyipses getirecek bir film ortaya çıkaracağa benziyor. Filmde, büyük bir felaket sonunda küresel ısınmadan muzdarip yaşlı dünyamızda, bağımsız düşünme yeteneğini geliştirmişrobotların maceraları beyazperdeye taşınacak. Film, Warner Bros ve DreamWorks işbirliğiyle kotarılacak. Yapımcılığı ise Kubrick'inson dört filminin yapımcısı ve aynı zamanda kardeşinin kocası olan Jan Harlen üstlenecek. Spielberg'in Tom Cruise'un başrolünü oynayacağı, bilimkurgu projesi "Minority Report"'un ise,"A.İ" nedeniyle 2001 yılına ertelendiği belirtiliyor.
Yorumlar
  • Yapay zekayı yarattığı için stanley kubricke sonsuz minnettarlığımı sunarım ve tabi filmi yöneten spilberge de dünyada benim gibi milyonlarca çocuk var sevginin eksikligini hisseden.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir