13 Mayıs 2003 23:41

Spielberg'ten Küba Çıkarması!

Steven Spielberg son filmi Azınlık Raporu'nun prömiyerine katılmak ve Kübalı sinemacılarla tanışmak için Küba'ya gidiyor. Yönetmen ayrıca Gabriel Garcia Marquez tarafından kurulan üniversitedeki sinema öğrencileriyle de bir söyleşi yapacak. Önceki filmlerinin duygusal havasından uzak, karanlık ve umutsuz bir film olan Azınlık Raporu'nun, Hollywood yapımlarına pek sıcak bakmayan ülkede ayrı bir heyecan ve tartışma yaratacağını söylemek, herhalde yanlış olmayacaktır.Öte yandan George W. Bush taraftarı olduğunu gizlemeyen ve ABD'nin 11 Eylül sonrası müdahaleci politikalarını desteklediği bilinen yönetmenin, kendini bütün bu kavramların karşıtı olarak tanımlayan Küba'yı ziyaret ediyor olması ayrıca dikkat çekici bulunuyor.
Yorumlar
  • spielberg'ün kübada nasıl bir şov yapacağını ve bu şovunun nasıl karşılık bulacağını çok merak ediyorum doğrusu. azınlık raporu'nun kübada heyecan yaratacağına da pek inanmıyorum. filmin tipik spielberg filmlerinden farkı yoktu ki! bush taraftarı söylemi de filmin kutsal aile ve ameriken söylemini pekiştiriyordu, küba da bunu anlayacaktır herhalde....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir