14 Ekim 2005 02:39

Spike Lee Belgesel Peşinde

Katrina sonrası belgesel oluyor

Kendini provakatör olarak tanımlayan Spike Lee, yeni bir belgesel peşinde.AP'nin haberinde, Katrina fırtınası sonrası New Orleans şehrindeki durumu belgesel yapmak için yeni bir proje üzerine çalışmalarına başladı.Lee'nin tanımlamasına göre olgusal ya da bir diğer deyiş ile gerçekçi belgesel formatında çekilecek olan film, politik siyah aktivistlerin mekanı New Orleans'ı anlatacak.New Orleans'ın içinden yükselen çığlıklar, Bush'un yaptıklarını ya da yapamadıklarını kendi halkını bile bile ölüme terk etmek olarak tanımlamakta.Fırtına sonrası yardımın, zamanında ve yerine ulaşması için gereken önlemler alınmamış. Felaket dönemlerinde titizlikleri ile öne çıkan hükümetin bu tutumu, siyah halk arasında şaşkınlık ve hükümete karşı güven eksikliği yaratmış.Zor durumda kalan siyahlar, süper ve hiper marketleri yağmalamaya başladığında kural tanımaz, toplum düşmanları olarak gösterilmiş. Aslında onlar, mazlum fırtına felaketzedelermiş. Halkın bu kızgınlığını, Spike Lee belgeselinde derin bir şekilde irdeleyecekmiş.
Yorumlar
  • Katrina felaketi nin arkasına sığınmış fakat amerikada yıllardan beri dile gelen ve hala süren siyah beyaz ayrımını çarpıcı bir şekilde ortaya koyan güzel bir belgesel

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir