25 Eylül 2009 10:12

Stanley İş Başına

Ailesi, Stanley Kubrick'in rafa kaldırdığı senaryosunun tekrar gündeme getirilmesini istiyor!

Louis Begley'in savaşla ilgili romanına dayanan film, Polonyalı Yahudi ve onun yiğeni ile ilgili. Film aslında 90'ların başlarında çekilmesi düşünülüyordu, ama Schindler'in Listesi'nin getirdiği Oscar başarısından sonra proje rafa kaldırılmıştı. Kubrick'in kayınbiraderi ve bazı projelerde süpervizörü olan Jan Harlan, The Times'a ''Proje gerçekleştirilmediği için üzüldüm, ama bu Kubrick ve Warner Bros'un verdiği bir karardı ki belkide en akıllıcasıydı.'' diye konuştu. Ama şimdi Stanley'nin senaryosu için doğru zamanın geldiğini belirtip kamera arkası için de Ang Lee'yi öneriyor. Kubrick'in bir başka rafa kaldırılan ama daha sonra Steven Spielberg'in 2001 yılında çektiği film, AI: Artifical Intelligence olmuştu.Spartacus, Lolita gibi filmlerin dahiyane yönetmeni Kubrick, 1999 yılında Arthur Schnitzler'in Traumnovelle romanından uyarlanan ve Tom Cruise ile Nicole Kidman'ın oynadıkları Gözleri Tamamen Kapalı'yı bitirdikten birkaç gün sonra vefat etmiştir.
Yorumlar
  • mojorising e katılıyorum.Kubrick in her filmi ders diye okutulmalı

  • The Duke lütfen şaka yapıyor ol. Kubrickin filmlerini izlemek için doğan insanlar tanıyorum ben:) (Biri de ben) Otomatik Portakal ı da bulun izleyin, izlettirin diyorum, başka da bir şey demiyorum.

  • stanley kubrick bugüne kadar haz edemediğim tek yönetmen desem yeridir.ne yönetmenlik dilinden anlayabildim nede filmlerinden.Otomatik Portakal kadar hayatımda izlediğim başka bir sıkıcı film daha olmamıştır.Hele Gözü Tamamen Kapalı kadar neden çekildiği belli olmayan bir film hatırlamıyorum dersem yeridir...Şimdi yeni çekilecek bu Yahudi kırması filmiyle ilgili olarak inanın o kadar nötürüm ki :)tarzını bildiğim için sıkıcı bir film olucak gibi bir his var içimde.Yanlız popilis sinema altında ezilmemek için belkide bir kaç özel sürpriz hazırlayacaklardır...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir