25 Eylül 2009 10:12

Star Trek Nasıl?

Beyazperde taze Star Trek filmine tam not verdi. Şimdi de Beyazperde okurları filmi yorumluyor!

Beyazperde ailesi olarak taze Star Trek filmini başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Uzun bir süredir vasat filmlerle kan kaybeden serinin JJ Abrams ile silbaştan yeni bir başlangıç yaptığına şüphe yok. Senaryosu düzgün, görsel efektleri yerinde, serinin köklerine saygılı, 21. yüzyıl bilim kurgusundan da geri kalmayan bir yapım var karşımızda. Üstelik genç oyuncular da hiç fena değil ve senaryodaki zamandaki yolculuk oyunları iyi hesaplanmış. Kısaca; bizim notumuz yüksek.Peki Beyazperde okuru ne düşünüyor film hakkında. Haberin altına düzgün bir Türkçe ile yazılmış, derdini iyi anlatan yorumlarınızı bekliyoruz. Beğendiklerimizi haber yapacağımızı, sizin yorumlarınızın da sitede saklanacağını şimdiden müjdeleyelim. Haydi Trekker'lar yorumlarınızı bekliyoruz!
Yorumlar
  • Star Trek tatmin edici. Sanırım bu tanım ,iyi, güzel gibi tanımlara göre daha oturuklı.sonuçta geçmişten gelen bir yapıyı yeniden yorumlayan filme beklentimizi ortaya koyup öyle gitmemiz gerekir.star trek beklentimi fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim.Peki film star trek beklentisine göre değilde, film olarak bakarsak.Burada işler değişiyor. Filmi izlerken hikaye sizi taşıyor, efektler hikayeyi bozmadan yerli yerinde fakat. Belkide görevimiz tehlike 3 filminde yapılan bir hata tekrar yapılıyor. Kötü adam karakteri abartılı ama ne? Kim bu kötü adam? Ne kadar kötü? Bir gezegeni gözünü kırpmadan yok edebilecek biri.Peki ama orası biraz boş sanırım.Karakterler hatırladığım kadarıyla oturmuş görünüyor. Fakat spak o kadarda itici değildi sanırım. Spak karakterine izlerken uyuz olmamak imkansız. Şimdi yukardaki anlattığım kötü adam eksikliği sebebiyle filmin asıl kötü karakterini bir anda spak haline getiriyoruz. Kötü adam mı? O nasılsa hallolur fakat önce şu spaktan kurtulmak lazım.Tüm anlattıklarıma rağmen güzel bir film olarak kalıyor akıllarda. Ama dünyanın en iyi 59. filmi de değil sanırım.

  • Yeni nesil Star Trek gayet güzel olmuş. Yalnız filmi izlemeden önce şunu bilmeniz gerek filmin isminin Star Trek XI olmamasının sebebi açılışta sebep olan bir olaydan ötürü alternatif bir evrende geçiyor olması. Yani önceki 10 filmlik seri ile bağ aramayın, zaman akışına göre bazı olaylar yaşanması gerektiği gibi oluyor ama bir noktadan sonra tamamen ayrılıyor.Efektler göz alıcı şekilde harika, Star Trek film ve dizilerinde olan tiyatro havası tamamen gitmiş, sizi tamamen canlı ve gerçekci bir dünyanın içine sokuyor. Örnek vermek gerekirse geleceğin dünyasını size sanki bir tiyatro izler gibi kıyıdan köşeden değilde her ayrıntısına kadar size gösteriyor. Aynı şekilde U.S.S. Enterpriseın iç tasarımıda plato havasından çıkmış gayet gerçekci bir şekilde hazırlanmış. Özel efektlere ise son zamanlardaki en iyi efektlerdi. Önceki Star Treklerin eksiği sayılabilicek aksiyon sahnelerindeki yavaşlık bu filmde kendini toparlamış ama böyle oluncada filmdeki keşif duygusu azalmış. Oyuncu seçimi mükemmel olmuş size kendilerini hemen sevdiriyorlar.Filmin bana göre tek eksiği düşmanların biraz hafif kaçması, film boyunca Nero ile uğraşırıyoruz ama kendisi ile pek fazla muhattap olmuyoruz. son derece güçlü olsalarda daha büyük ve kalabalık düşmanlar olsaydı daha iyi olurdu, mesela Khan gibi bir düşman olsa daha iyi olurdu, Khanın adamları, tuzakları, yada Kirk ile son dövüşmesi gibi efsane sahneleri varken Nero ve yanındaki 3-4 adam dışında karşınızda pek birşey yok. Neronun devasa gemisinin içini doğru düzgün göremiyoruz bile, en fazla 2 oda gözüküyori onun dışında manasız bir iç dizaynı var. Konuda da az daha gizem ve keşif duygusundaki eksiklik birazda olsa giderilse daha iyi olurdu. Bazı sahneler ve konu azda olsa Khanın gazabına benziyor. Belki filmin adını Neronun Gazabı bile diyebilirlermiş.J.J. Abrams yine yapıcağını yapmış, ortaya takdire değer bir iş çıkarmış, 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz, kendinizi filme okadar kaptırıyorsunuz ki önceki filmleri izlediyseniz burası böyle olmuştu diyerek falanca dizinin falanca bölümünde anlatmışlardı demekten kendinizi alamıyorsunuz.2011 de çıkması planlanan yeni filmi şimdiden merakla bekliyorum. Son bir not olarak da yeni seri bir üçleme değil çok daha uzun bir seri olarak planlanmış.

  • Müthiş bir filmdi.Görsel efektleri , derlenip düzenlenen senaryosu ile yepyeni bir Star Trek karşımızdaki...

  • herşeyi ile mükemmeldi karakterler oyuncu seçimi konu senaryo çekimler hepsi süperdi.olabilecek en iyi star trek filmi idi.kesinlikle diğer star trek filmlerindeki konulara çok bağlı kalınmış ve tabiki detaylar atlanmamış ve bu son film geçmişi anlatması bakımından çok da başarılı olmuş.görsel açıdan da çok çok güzeldi.muhteşem bir star trek şöleni.10/10

  • Müthiş.Wolverinein balon çıkmasından sonra yaz sinema sezonuna müthiş bir girşi olmuş.Gelsin devam filmleri.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir