10 Ekim 2005 13:52

Star Wars Üçlüsü Toplandı

Oz, Coleman ve McCallum'dan açıklamlar

Star Wars: Episode III Revenge of the Sith'in DVD basın toplantısında Yoda 'nın sesi Frank Oz , animasyon danışmanı Rob Coleman ve prodüktör Rick McCallum , Star Wars üçlüsü olarak yan yana geldiler.Coomingsoon'un haberine göre, Frank Oz yapılan toplantıda, Yoda karakteri ile çok sıkı bir bağa sahip olduğunu ve eski kukla Yoda'nın seslendirmesi için uzun zaman harcarken şimdiki teknolojik gelişmeler sayesinde işinin yarım günde bittiğini ve diğer efekt uzmanlarının Yoda üzerinde bir yıldan uzun süre çalışabildiklerini belirtti.Rob Coleman ise Episode 1'deki Yoda'nın diğer iki filmdeki gibi digitize edildiğini bildirdi. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones ve Star Wars: Episode I - The Phantom Menace içinde çeşitli çalışmaların, animasyon teknikleri uzmanları için yorucu ama keyifli geçtiğini belirten Coleman, animatörlerin de her yeni iş ile oyunculuğu daha da rahat kavrayabildiğini sözlerine ekledi.Coleman'a sorulan sorulardan biri de Yoda'nın Episode 1'de CGI karaktere dönüştürülmesinin Frank Oz'un gösterdiği performansı %50 olarak düşürüp düşürmediği üzerineydi. Coleman, tersine Yoda karakterinin CGI ile desteklenmesinin Oz'un daha başarılı bir performans ortaya koymasını sağladığını vurguladı.Coleman, her George Lucas filminin, zamana karşı direnebilme özelliğine de dikkat çekti. Filmlerin dönem teknolojisi ile yapıldığını belirten Coleman, yenilikler geldikçe de filmler üzerinde çeşitli revizyonlara gitmenin seyircilere karşı daha saygılı ve sorumluluk bilincinde bir davranış olduğunu söyledi. Lucas'ın filmleri üzerinde bitmez tükenmez bir bitmemişlik hissinin olduğunu açıklayan Coleman, bu tutumun yönetmenin kendini her zaman farklı bir şey yaparak aşmaya çalışmasına bağladı. Star Wars: Episode III Revenge of the Sith'in DVD'si Amerika'da 1 Kasım'da satışa sunulacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir