12 Nisan 2016 01:45

Star Wars yıldızı şizofren mi?

Jake Lloyd’a şizofreni teşhisi…

George Lucas’ın 1999 yapımı Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (Yıldız Savaşları Bölüm I - Gizli Tehlike) filminde Anakin Skywalker rolüyle yer alan Jake Lloyd’a şizofreni teşhisi konduğu açıklandı.
Şu an 27 yaşında olan Amerikalı oyuncu geçen yaz aşırı hızlı araba kullanmaktan yakalanmış ve hem görevlilere karşı geldiği ve olay çıkardığı hem de ehliyetsiz olduğu için tutuklanmıştı. Oyuncunun annesi televizyonda Lloyd’un geçtiğimiz günlerde hapishaneden kliniğe aktarıldığı açıklamasını yaptı.


Oyuncu Star Wars’da Natalie Portman, Ewan McGregor ve Liam Neeson gibi oyuncularla çalıştığında henüz 10 yaşındaydı.
Ailesi Lloyd’un klinikten ne zaman çıkacağının belli olmadığını ve iyileşene kadar klinikte kalmasının iyi olacağını, bu süreci yaşaması gerektiğini düşündüklerini açıkladılar.


Lloyd, kendisiyle 2012’de yapılan bir röportajda, Star Wars’daki rolünün çocukluğunu berbat ettiğini, günde 60 röportaj yaparak okulunu ihmal etmek durumunda kaldığını ve akranı çocukların ona devamlı sataştıklarını anlattı. Bu olay onu o kadar çok etkilemiş ki, Lucas’ın çektiği tüm Star Wars’lardan nefret etmiş ve filmle ilgili hatırası olan tüm eşyalarını atmış. Toplumun beklentilerini yerine getirmenin zor olduğunu düşünen oyuncu bunun için yıllarca George Lucas’ı suçlamış.

Lloyd, Star Wars’dan önce 1996 yapımı Jingle All The Way filminde rol almıştı. En son ise 2000’de çekilip 2005’te gösterime giren William Bindley imzalı Madison filminde görüldü.
Lloyd’un polis merkezinde çektirdiği fotoğrafı hayli ürkünç.

MELİS ZARARSIZ


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir