23 Mart 2007 12:35

Starbucking!

Belgesele konu olan inanılmaz kafein yolculuğu...

Winter, hayatını dünyanın en zor ve anlamsız işlerinden birine adamış, kafein düşkünü bir bilgisayar programcısı.1997 yılından beri dünyayı dolaşan ve dünyadaki tüm Starbucks'ları gezmeyi aklına koyan Winter, bugüne kadar 6 bin civarında dükkandan içeri adım atmış.Takıntılı bir yapıya sahip olan gezgin, bu tuhaf yolculuğu yapabilmek için uzun bir süre programcılıktan kazandığı parayı biriktirmiş.Bu yolculuğu kaydedip belgesel haline getirmeyi akıl eden ise, Bill Tangeman olmuş. Heretic Films tarafından yapılan belgeselin kesinlikle ünlü kahve devinin reklamını yapmak gibi bir derdi yok.Hatta Winter'ın takıntılı ve bağımlı yapısı bizi kahve denen "yasal uyuşturucu" ile kurduğumuz ilişkiyi bir kez daha düşünmeye itiyormuş.Şirketin Türkiye'de bile adım başı şube açtığını düşünürsek, Winter'ın işi hiç de kolay gözükmüyor. Bu arada merak edenlere söyleyelim, kendisi henüz bizim buralara uğramış değil.Festivallerde kaçırdım diye üzülmeyin, çok yakında Starbucking'in DVD'si çıkıyor!
Yorumlar
  • Ediz arakdasım gıdıp bı expressosunu ıcmemıssın ya ne dıyım sıze ayıp. Bence bı fırsatını bulup gıtmelısınz:))

  • enteresan ama bı okadarda cekıcı acaba bu yolculugun nedenı nedır?yanı starbucks ların arasında fark var dıemı gezıcek:):):)) yoksa nedır?Acaba bır amac ıcındemı!!!!!!!!!

  • belgesel mi? ilk kez duydum :) güzeldir belki.

  • Bi nasip olmadı,şu meşhur kahvelerinden içmek yahu :D Gerçi şu sıralar Gloria Jean's daha bi revaçta ama :D

  • dvd sini alırım ama sadece meraktan bu tarz bi belgesel türkiyede ne kadar satar onu da bilemiycem...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir