21 Eylül 2005 01:37

Stüdyolar Korsana Karşı Birleşiyor

Korsan filmlere savaş açıldı

Büyük film stüdyoları korsan film endüstrisine karşı, en ses getiren ve en sert savaş için kaynaklarını gözden geçiriyorlar.Variety'nin haberine göre, Fox, Universal, Paramount, Warner Bros., Sony ve Disney geçtiğimiz pazartesi Movielabs projesi için bir araya geldi. Movielabs projesi, korsan film endüstrisine karşı alınabilecek önlemleri, teknolojik yollar ile araştıracak.Los Angeles şehrinde kurulan ve kar amacı gütmeyen organizasyon, iki yıl için 30 milyon dolarlık bir bütçe ile yola çıkacak.The Motion Picture Ass. Of America, bu organizasyonun başına getirebilecekleri bir başkan için arayışlarını sürdürmekte. Amaçladıkları kişi, sinema sektörü içinde geçmiş bir birikime sahip biri. Başkanı bulmak işin sadece bir bölümü. Kurulacak Movielabs içinde teknolojik uzmanlığa sahip kişilerin ürün evrimini doğru planlayıp, gelecek projeleri üretebilecek kişilerden kurulması gerekmekte.Movielabs'in çalışmalarını yönlendireceği ilk konu, digital haklar yönetimi üzerine olacak. İnternet üzerindeki p2p türü programların kısıtlanması gerekliliğini dile getirecekler, belirli yaptırımlarda bulunacaklar. DVD uygulamalarının kopyalanmasını önleyecek sistemler geliştirecekler. Aynı zamanda sinemalardan video kameralar ile projeksiyon halindeki hakları gizli filmlerin çekiminin önlenmesi için çalışmalara başlayacaklar.
Yorumlar
  • Yine baş edemezler bu korsanlarla yalnız her ne olursa olsun ben bir sinema filmini sinemada izlemekten yanayım.

  • birleşsin bence de . çünkü bu ülkede sahtecilik gerçeğinin ve emeğe saygı verilmesinin öğrenilmesi gerekiyor bence de.zamanı geldi şimdi güzellikleri mutluluğa dönüştürecek kuralcılığın. hem de tam sırası!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir