29 Mart 2011 00:00

Sulu komedilerden sıkıldım

80'li yılların seks filmleri furyasında başı çeken, son olarak 'Kolpaçino Bomba' filminde rol alan Aydemir Akbaş: Sulu komedilerden gına geldi.

Bir dönem Yeşilçam'ı saran seks filmleri furyasındaki rolleriyle öne çıkan Aydemir Akbaş, Şafak Sezer'in yönettiği 'Kolpaçino Bomba' ile beyaz perdeyle buluştu. "Artık sulu komedilerde oynamaktan gına geldi. Ağlamak istiyorum" diyen usta oyuncu, Türk sinemasına dair konuştu:

BAKARAK GÜLDÜRÜRÜM
'Kolpaçino Bomba', 55 yıllık sanat hayatımın 135'inci sinema filmi oldu. Çok şanslı bir oyuncuymuşum ki, kimseye kısmet olmayan yönetmenler ve oyuncularla çalıştım. Atilla Dorsay, benim için "İfadesizliği ifade haline getiren tek aktör" demişti. Boş bakarak seyirciyi güldürürüm. Rolün diyalogsuz olanını tercih ederim.


1980'LERİN UNUTULMAZ YEŞİLÇAM YILDIZLARI


DEMET EVGAR İYİ
Türk oyuncularının kaderi senaryoyu taşımak çünkü iyi senaryo yok! Şarlo'dan beri önemli olan aktördür, gerisi hikaye. Müzikal iki oyun yazdım. Biri 'Fosforlu Cevriye', diğeri de Peyami Safa'dan 'Cumbadan Rumbaya'. Şimdi oyuncu bakıyorum. Deniz Çakır ve Demet Evgar'ı gözüm tutuyor; çok iyi oyuncular.


YEŞİLÇAM'DA SON 25 YILA DAMGASINI VURAN EROTİK SAHNELER

YANLIŞINI GÖRSEM BİLE SÖYLEYEMEM
Aydemir Akbaş, ilk 'Kolpaçino'da da oynadığını belirterek, şunları söyledi:
* Şafak (Sezer), ilk film çok beğenilince ikincisini yapmaya karar verdi. "Madem tutmuş, devam edelim" dedik. Şafak iyi bir oyuncu ama ilk yönetmenliğinde bayağı zorlandı. Filmi sadece komedi olarak düşünüyordu, aksiyon tarafı onu zorladı. Beş kişiyi birden idare etmek kolay değil. Yine iyi iş çıkardı.
* Hiçbir filmimde, yönetmenlerin işine karışmadığım için Şafak'a da karışmadım. Sanat ve spor faşizmdir; demokrasi orada biter. Sahada kral antrenör, filmde kral yönetmendir. Yanlışını görsem bile söyleyemem."

Yorumlar
  • ne alaka haluk bu oyuncuysa bız sınemadan anlamıoz nasıl unlu oldugunu nasıl flımler yaptıgını bılıosundur heralde bu adam senamadan nasıbını almamıs bırıdır ne kadar anladıma gelerısek prestige dıe bı flım onerıom oyunculara dıkkat et ve flıme okadar...

  • saftirik 63 ün yorumuna katılıyorum ama ilave olarak bence bu tür oyuncuların biraz da ağırlığını koyması gerek. yoksa ortalık hepten boş kalıyor. Aydemir Akbaş Fransada tiyatro oyunda yeralabilmiş sayılı oyuncularımızdan...

  • senın bu ülkeye ne gıbı bı faydan oldu cok cok cok merak edıyorum resmen

  • işte oyuncu budur yaw. Kalmadı Aydemir abi gibileri. böyle 1 kaç tane ya var ya yok :(. zamane oyuncularından sete alkollü geleni mi dersin. galaya kot pantolon tişörtle geleni mi? hele biraz da oyuncunun ünü varsa filmde her kareye karışma hakkı varmış gibi kendini yönetmen yarısı sayanları mı dersin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir