28 Ocak 2012 01:00

'Sümela'nın Şifresi' rekor üstüne rekor kırıyor

16 Aralık'ta vizyona giren ve büyük ilgi gören 'Sümela'nın Şifresi: Temel' gişede rekor kırıyor.

Başrollerinde Alper Kul , Aslıhan Güner , Ruhi Sarı, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Zafer Ergin, Altan Erkekli, Necip Memili, Ali Düşenkalkar ve İsmail Hakkı rol aldığı Sümela’nın Şifresi-Temel filmi vizyona girdiği 16 Aralık’tan itibaren büyük ilgi görüyor.


Türkiye’de herkesin yakından tanıdığı, Karadeniz halk kahramanı ‘Temel’ i ilk kez bir sinema filminde izleyicisiyle buluşturan Sümela’nın Şifresi filmi çok sevildi. Yılın komedisi Sümela’nın Şifresi – Temel, güçlü kadrosu ve konusuyla vizyonua girdiği ilk günden itibaren kapalı gişe izleniyor. Yılmaz Okumuş’un kaleme aldığı, Adem Kılıç’ın yönetmenliğinde çekilen komedi filminde Temel, var olduğuna inandığı Sümela’nın sırrını çözmeye çalışır. Alper Kul’un Temel’i oynadığı filmde, başrol oyuncusu gibi ekibin neredeyse tamamı Trabzonlu. En az senaryodaki diyaloglar kadar set arkasının da oldukça eğlenceli geçtiği çekimler Trabzon’da tamamlandı.

Üçgen Yapım Evi’nin yapımcılığında sinemaya uyarlanan Sümela’nın Şifresi-Temel Pinema Film’in dağıtımıyla beyazperdede izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.


Vizyondaki 6. haftasında toplam 1.519.587 kişi tarafından izlenen film ilgi görmeye devam ediyor.


Filmin Konusu:

Temel Karadeniz'de yaşayan saf ve hayallerinin peşinden giden bir delikanlıdır e bu haliyle herkesin alay konusudur. Kalbinin sesini dinleyen beş parasız Temel, Trabzon'un en bilindik ve zengin ailelerinden Yücesoyların kızı Zuhal'e aşık olur. Zuhal'i babasından isteyen Temel'i Hıdır Yücesoy kapı dışarı eder.
Sevdiğine ulaşamayan ve hayalleri yıkılan Temel, arkadaşı Turgay'ın Sümela Manastırı'nın çatısına çıkarak intihara giriştiğini öğrenir. Arkadaşını vazgeçirmek için manastırın çatısına çıkan Temel, Turgay'ı ikan etmek yerine kendisi de intihar etmeye karar verir. Onları çatıdan indirmeye çalışan polislerden Sümela Manastırı'nda büyük bir hazine saklandığını öğrenen Temel intihar etmekten cayıp, bahsedilen hazineyi aramaya başlar. Bu sayede hem zengin olacak hem de Zuhal'e olan aşkını ispatlayacaktır...
Başrol Temel karakterinde tiyatro ve gösteri sanatçısı Alper Kul'u izlediğimiz filmin yönetmenliğini Adem Kılıç üstlenirken, senaryo ise Yılmaz Okumuş'a ait...
Yorumlar
  • berbat bi filmdi. verdiğim paraya acıdım yalandan film diye milleti kandırıyolar

  • bol küfürlü basit bir komedi yapmaya çalışmışlar

  • saçma sapan bir filim ..

  • rezil bir filim. seyredenler pişman olacaktır. ben pişman oldum. filimin tek güzel tarafı trabzonun güzel manzarası

  • büyük umutlarla gittiğim filmin çıkışında paramı istememek için kendimi zor tuttum vasat bir fimdi şişirme reklamı çok iyi rekor kırdığını sanmıyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir