12 Eylül 2006 14:50

Süper Kahramanlar Sokağa Düşerse!

Korsan karşıtı dikkat çekici kampanya...

Eğlence ve teknoloji ürünleri satan yabancı bir internet sitesi, reklam ajansıyla birlikte oldukça ilginç bir korsan karşıtı kampanyaya imza attı. Sinema dünyasının ünlü kahramanlarını sokağa düşmüş vaziyette gösteren görsellerin altında, "Korsan sinema sektörünü öldürüyor. Orijinal alın" yazıyor!Ülkemizde de korsanı engellemek için DVD ve CD fiyatlarında gözle görülür bir düşüş yaşanıyor. Özellikle yerli üretim DVD'lerdeki bu eğilim sevindirici. Türk sinema sektörünün "yırtmaya çalıştığı" şu dönemde, yerli filmleri sinemalarda izlemeye ve pahalı ev sinema sistemleri için orijinal DVD ve VCD almaya davet ediyoruz herkesi. Etkisiz gibi görünen bu alışkanlıklar, sinema sektörüne tam bir kelebek etkisi yapacaktır.
Yorumlar
  • bence çok güzel bir haber.kahrolsun korsanlar yaşasın orjinal cd ler.

  • fiyatların azalması sevindirici bi haber.korsan kötü bi durum ama bunun en büyük sebebide fiyatların yüsek olması umarım bu durum düzelir ve herkes emeğinin karşılığını alır..

  • İnsanların gelir düzeyi tükselmezse orjinal almak zor görünüyor,zaten birçok kişinin açlık sınırında gezdiği bir ülkede kimsenin sinema sektörünü falan önemsediği sanılmasın,adam karnını doyurmak istiyor.Ayrıca orjinal almak iyi hoş da çeşit azlığı hemen göze batıyor,zaten ülkemizde neredeyse sadece gişe filmlerinin dvd leri çıkarken(bilhassa uzak doğu yapımları birkaç örnek dışında hiç yok)bir de buna vanilya baskı olamaları(extrasız versiyon)satışları olumsuz yönde etkiliyor,son yaşadığım bir olayı anlatayım;ilk çıkan reklamlarda Final Fantasy7:Advent Children filminin 2diskli özel versiyonunun yayınlanacağı duyurulmuştu,lakin İstanbul ve Ankarada baktığım her yerde tek disklik versiyonu bulabildim,beyazperde.shop ta da yine aynı edisyon yer alıyordu,tabii ki tek bir ekstranın olduğu bu edisyon hiç doyurucu değildi ve dağıtımcılara karşı olan fikirlerimi olumsuz etkiledi.Yerli filmleri elbette bağrımıza basmalı ve desteklemeliyiz.AMA,yerli yapımların da kalitesinin giderek düştüğü bir ortamda şahsen bu yapımları izlememeyi seçiyorum ve filmlere biraz daha özen gösterilmesini diliyorum,eğer filmler yeterince iyi olursa seyirci onu zaten destekliyor(bkz.Babam ve Oğlum).Saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir