19 Ekim 2012 00:00

Superman Warner Bros'ta kaldı

Superman'in yaratıcılarından Joseph Shuster'in ailesinin, telif haklarını Warner Bros.'tan geri alma çabası sonuçsuz kaldı.

Superman Warner Bros.'la uçmaya devam edecek. 'in yaratıcılarından Joseph Shuster'in ailesinin, süper kahraman üzerindeki telif haklarını Warner Bros'tan geri alma çabası sonuçsuz kaldı. ABD'deki Federal Bölge Mahkemesi'nde görevli yargıç Otis D. Wright II, Superman'in telif haklarının Warner Brothers'da kalmasına karar verdi.

1999'da telif haklarına ilişkin yasa değişmiş, 2008'de Jerome Siegel aynı taleple açtığı davada haklı bulunmuştu.

Fakat 18 sayfalık kararını açıklayan Yargıç Wright, Shuster'in durumunun farklı olduğuna karar verdi. Çünkü Shuster'in ölmeden kısa bir süre önce 1992'de yaptığı bir anlaşma ailesinin hak iddia etmesine mani oluyordu.

ntvmsnbc

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir