2 Mayıs 2008 10:25

Süpürge Uçmaya Hazır!

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu sene 11. kez uçmaya hazırlanıyor...

Dünyanın kadınlarını bir kez daha peşine takan Uçan Süpürge, 815 Mayıs tarihleri arasında İran'dan İsrail'e, Brezilya'dan Arjantin'e farklı ülkelerden farklı tatlar getirecek Ankara'ya. "Kendin Ol, Düşünü Yarat" temasıyla yola çıkan festivalde 27 ülkeden 88 kadın yönetmenin 89 filmi gösterilecek. Türkiye'nin ilk kadın filmleri festivali Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu sene Vakıfbank'ın sponsorluğunda, Kültür Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun katkılarıyla düzenleniyor. 11. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, 8 Mayıs Perşembe akşamı Devlet Opera ve Balesi'nde (Büyük Tiyatro) yapılacak Açılış Töreni ile başlayacak. Başak Köklükaya'nın sunuculuğunu yapacağı gecede Nilüfer Aydan'a "Uçan Süpürge Onur Ödülü" ve Meral Çetinkaya'ya "Bilge Olgaç Başarı Ödülü" verilecek. "Barış Gelini" projesi için 8 Mart'ta sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile Milano'dan yola çıkan İtalyalı sanatçı Pippa Bacca'nın Türkiye'de yarım kalan yürüyüşünü Uçan Süpürge sürdürüyor. 11. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 'barış' temalı bölümünü Pippa Bacca'ya adıyor.
Yorumlar
  • Pippa Bacca adına yürütülmesi gerkeli olan bir çalışma diğer ülkelerde festivalin aracılığıyla olumlu bir imaj çizer umarım .

  • Uçan süpürge türkiye için çok önemli bir festival.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir