20 Şubat 2013 01:00

Suriye'deki dram film oldu

Mısırlı yönetmen Ahmed Atıf, Suriye'deki savaşı ve karşıt görüşlü iki kardeşin yaşadıklarını konu alan, ülkede devam eden olayları gözler önüne seren sinema filmi çekti.

Mısır'dan ve Suriye'den sahneler bulunan ''Doğu Kapısı'' adlı filmde, Devlet Başkanı Beşşar Esed yanlısı Hilal ve muhalif ikiz kardeşi Bilal'in hikayesi anlatılıyor. Bilal'in, Esed'in suçlarını ispatlamak için çalıştığı, Hilal'in ise ikiz kardeşini yanlış yolda olduğuna ikna etmeye çabaladığı filmde, gerçek sahnelerden alınan Şebbiha milislerinin işkence görüntüleri yer alıyor. Filmde Suriye'de yaşayan ailenin yanında, ülkelerindeki olaylar sebebiyle başka ülkelere göç etmek zorunda kalan Suriyelilerin zorlu yolculukları ve karşılaştıkları sıkıntılar sahneleniyor.

Filmin Yönetmeni Ahmed Atıf, filmin sadece Suriyeli mültecileri değil, Esed'in vatandaşlarına karşı işlediği suçları da sahnelediğini, aynı aileden iki kardeşin hikayesini anlattığını belirtti.

''Doğu Kapısı''nın galası dün akşam Mısırlı ve Suriyeli sanatçıların katılımıyla Mısır'ın başkenti Kahire'de yapıldı.
AA

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir