20 Ekim 2011 00:00

Susan Sarandon Papa'ya Nazi dedi

Oscar ödüllü oyuncu Susan Sarandon Papa’ya Nazi dedi. Katolik Kilisesi özür bekliyor.

Amerikalı Oscar ödüllü oyuncu Susan Sarandon, Hamptons Film Festivali sırasında yaptığı bir söyleşide Papa 16. Benediktus’tan izleyicilerin önünde Nazi olarak söz etti. Kendisi de oyuncu olan Bon Balaban’ın, Oscar aldığı "Dead Man Walking" adlı filme dayanarak yazdığı kitap hakkında yönelttiği soruyu yanıtlarken Sarandon, “Kitabı Papa’ya da yolladım, şu şimdiki Nazi’ye değil tabii, eskisine…” cümlesini kullandı. Balaban hatayı düzeltmek istese de başarılı olamadı. Sarandon aynı cümleleri tekrar söyledi. Saradon’un menejerinin oyuncuya, konu ile ilgili konuşmaması hatta telefona dahi çıkmamasını önerdiği belirtiliyor.

Katolik dünyası, Susan Sarandon’un sözlerine tepki vermekte gecikmedi. Uluslararası Katolik Ligi, oyuncunun sözlerini terbiyesizlik olarak niteledi ve gerçekleri bilinçli olarak çarpıtmakla suçladı. Hakaret Karşıtı Yahudi Ligi de Susan Sarandon’dan Hristiyan Kilisesi’nden özür dilemesini istedi. Ligden bir sözcü “Sarandon’un Katolik Kilisesi ile bir sorunu olabilir. Ama bu biz Papa’ya Nazi demesini gerektirmez. Sarandon sözleriyle Yahudi katliamını da hafife alıyor” şeklinde konuştu.

Alman Papa 16. Benediktus’un, Papa olmadan önce, Joseph Ratzinger iken Nazi Gençlik Grubuna üye olduğu biliniyor. Papa’nın Nazi geçmişi defalarca gündeme getirilip tartışmalara da neden olmuştu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir