13 Mayıs 2003 23:41

Suspiria 2003

Dario Argento imzalı korku başyapıtı Suspiria, Dimension Films önderliğinde yeniden çekiliyor. Vampirin Gölgesi filminin senaristi Stephen Katz tarafından düzenlenen senaryonun hangi yönetmene emanet edileceği ise henüz belli değil...77 tarihli Suspiria, Dario Argento'nun en önemli filmi olmakla birlikte, korku sinemasının da doruk noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Daha ilk dakikalarından itibaren, unutulmaz müziğiyle birlikte germeye başlayan film, Amerikalı bir genç kızın Almanya'da bir bale okuluna gelişini ve orada yaşadığı korkunç olayları konu ediniyor.Suspiria'nın Türkiye macerası da ilginç bir film afişine konu olmuştu. Türkiye vizyonu için hazırlanan afişte, izleyicilerin kalp krizi riskine karşı Anadolu Sigorta tarafından sigortalandığı yazıyordu...Yeniden yapım hakkında ise ne söylenebilir bilmiyoruz doğrusu. Orjinal filmin yeniden keşfedilmesi yönünde bir işlev görmesi dışında pek bir heyecan yaratmıyor.
Yorumlar
  • demekki üzülmenize gerek kalmamış arkadaşlar:)) tabi hala bu forum'a göz gezdiriyorsanız arada sırada.. 2006 yılındayız ve hala böyle bir uyarlama olmadığına göre demekki bu yeniden çevirilme olayı sürümceme de kaldı.. ama yeniden uyarlanması fena da olmazdı aslında. şeytan filmindede olduğu gibi.. senaryosununda hiç değiştirilmeden harfi harfine uygulanması ve batırılmaması kaydıyla iyi de olabilirdi, emeğe saygısızlığın aksine bence iyi yerleşmiş bir yapıtın eskiyip unutulmasındansa yeniden hayata getirmek gerek bence.. ben çevirilmesini isterdim doğrusu..

  • hangi kült çevirisi başarıyı yakaldı...

  • allah kahretsin holivudu!!! öl emi!

  • argentonun önüne geömek imkansız gibi...

  • ön yargılı olmak istemem ama bir emeğe saygısızlık değil mi? sanki senin yaptığının on mislisini yaparım dercesine. işallah bu yeniden çekim iltifat olurda hem ağlamadan hem gülmeden seğrederiz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir