18 Mayıs 2007 10:01

Suspiria 2007!

Yenilenmiş versiyonu Cannes'da. Yeniden yapımı yolda!

Klasik korku sinemasının yaşayan en önemli ismi Dario Argento geri dönüyor...Usta sinemacı, "Üç Anne" üçlemesinin son filminin çekimlerini bitirdi, Ekim sonu gibi meraklısıyla buluşturmayı hedefliyor. Yönetmen, başyapıtı Suspiria'nın da yenilenmiş bir versiyonunu Cannes Film Festivali'nin "Klasikler" bölümünde gösterecek. Bu gösterim aynı zamanda, First Sun'ın yeniden yapımı için de bir ısınma gibi olacak.İngilizce çekilecek olan yeni Suspiria, uluslararası oyunculara ve yaratıcı ekibe sahip olacak. Yapımcı Luca Guadagnino, filmin; video oyunları, moda ve müziğin etkisini taşıyacağını söylüyor.1977 tarihli Suspiria, gizemli bir dans okulunda yaşananları anlatarak sinema tarihinin en korkunç sahnelerinden bazılarını hafızalara kazımıştı.
Yorumlar
  • Dario Argento korkutmayı başaran, eski korku baba larından...

  • Bakalım nasıl olacak? Umarım yenilenmiş versiyonu ilk film kadar iyi olur ama zor gibi gözüküyor. Şu ana kadar yapılan korku filmlerinin yeni versiyonlarınnın hiçbiri ilki kadar başarılı olamadı.

  • ilk film güzeldi , yani zamanına göre.. ama pek de yenileyip suyunu çıkarmaya da gerek yoktu. filmin sonundaki cadılı sahneler kendi zamanına göre çok güçlüydü bence, yarı flu görüntüler vs..

  • ilk filmin nesini yeniledi onu da anlamadım, hollywood zaten korku kabızlığı çekiyor. dün örneğin, haute tension'u izledim, fransız yapımı olmasına rağmen, amerikalılardan daha iyiydi.. suspiria'nın da, o dönemdeki goblin'in simonetti'siyle birleşen muhteşem bir yapısı vardı, her ne kadar filimin tümü korkuseverleri, tüm dakikalarda tatmin etmese de. bence yeni bir re-make'e gerek yok, ama izleyenler izlerler...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir