4 Ocak 2016 20:28

Sylvester Stallone itiraf etti!

Stallone, yeni filmi 'Creed'i ilk başta böyle hayal etmiyordu...

Belki de 2016’nın en heyecanla beklenen filmlerinden biri “Creed: Efsanenin Doğuşu”.

Rocky serisinin bir ürünü olan film efsanevi Rocky Balboa’nın, Adonis Creed’e (Michael B. Jordan), yani nam-ı diğer rahmetli boks şampiyonu Apollo Creed’in oğluna, babasının izinden gidebilmesi için yardım edişini konu alıyor. Film şimdiden reklam, tanıtım ve eleştiri anlamında büyük bir başarı elde etmiş durumda.


Ancak bilmediğimiz aslında Stallone’nin ilk başlarda filmi böyle hayal etmediği. Ünlü oyuncu, Rocky’nin ön planda olduğu, belki hala savaşmayı bırakmadığı bir senaryo hayal ettiğini, ancak izleyeceğimiz Creed’in bu hali için kendisini karısının ikna ettiğini söyledi.Stallone bir röportajında şunları anlattı: “Bu senaryoyu değiştirmek istediğimde karıma dedim ki; ‘Belki Rocky’nin hasta komşusuna yardım ettiği bir senaryo yazarım, ya da Paulie bir hastalıkla savaşıyordur...’ derken eşim beni durdurdu ve dedi ki; ‘Hayır, hayır, hayır bütün mesele bu. Hikayede daha önce gitmediğin bir yerlere gitmek istiyorsan o zaman kendini test et, zorla ve neden yapıldığını gör. İşte bu kadar. Bu hikaye insanların her gün yaşadıklarına yakın. Bu gösterişle, gururla alakalı değil. Kaslarla ilgili değil. Bu senaryo ruhla ilgili ve eğer bunu yapmazsan tam bir korkaksın demektir."Stallone, birkaç ay önce rolü ilk başta kabul etmesinin sebeplerinden birinin menajerinin kendisine “Korkak tavuk” demesi olduğunu söylemişti. Anlaşılan o ki oyuncu, Rocky karakterini daha ön planda tutmayı ya da dövüşmeye devam etmesini istiyordu. Sonuç olarak Stallone’nin doğru yönlendirmeyle, kendisini yeni şeyler için zorlayarak, güzel işler başarabileceğini anlamış olduk. Açıkçası Creed’de Rocky Balboa’yı hiç görmediğimiz gibi göreceğiz. Bir kez daha eldivenleri giyip ringe girmektense, film oyuncuya, oyunculuk kaslarını daha çok çalıştırma imkanı sunmuş gibi görünüyor. Şimdiden Golden Globe adaylığı getiren rol ve etrafta dolaşan Oscar dedikoduları doğru çıkarsa Stallone karısına büyük bir teşekkür borçlu olacak!


CREED: EFSANENİN DOĞUŞU FRAGMAN:
ZEYNEP ELMAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir