30 Ağustos 2006 11:31

Takva, İklimler ve 5 Vakit

Toronto'da üç Türk filmi...

Reha Erdem'in 5 Vakit'inin "Çağdaş Dünya Sineması" bölümüne seçilmesinin ardından, iki dikkat çekici yerli yapım daha Toronto Film Festivali'nin programına katıldı!Özer Kızıltan'ın Takva (Günahtan Sakınarak Yaşayan Yalnız Bir Adamın, Muharrem'in Hikâyesi) ve Nuri Bilge Ceylan'ın İklimler filmi Visions bölümünde gösterilecek.Bölümde, Takashi Miike'nin Big Bang Love, Juvenile A filmi, György Pálfi'nin merak ettiğimiz Taxidermia'sı ve Kim Ki-duk'un Zaman'ı gibi önemli yapımlar var.
Yorumlar
  • Toronto Film Festivali 16 eylül itibariyle sona erdi.Ve Özer Kızıltan'ın Takva adlı yapımı festivalde Kültürel Yenilik Ödülü'nü kazandı.Gerçekten de Türk sineması için gurur verici bir olay... Filme emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum...

  • evet gerçekdende gurur verici bi olay biliyosunuz ki hollywood da artık çinlisi ve japonu her kesimden uzak doğulu insanların yer aldığını,kamera önünde yada arkasında çalıştığını biliyoruz.bizim neyimiz eksik bizimde önemli yönetmenlerimiz bizimde oyuncularımız var onlardan biride yönetmen koltuğundaki nuri bilge ceylan. nuri bilge ceylan uzak filmiyle kendini kanıtlamış bi insan ve bunun altına inemez bundan sonraki yapımlarında sık eleyip ince dokumalı ki bu son filmide toronto film festivalinde gözden kaçmamış. ödül alacağına cani gönülden inanıyorum bekleyip görelim bakalım..

  • güzel bir haber

  • ahah..gerçekten gurur verici bir şey.

  • Güzel ve hakeder bir başarı,umarım diğer filmlerimiz de bunlar gibi hak ettikleri seviyelerde bulunma şansını elde edebilirler..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir