25 Eylül 2009 10:12

Takva Oscar'a...

En İyi Yabancı Film dalında ülkemizi bol ödüllü Takva filmi temsil ediyor...

"En İyi Yabancı Film" aday adaylarını belli oldukça "Son Dakika" bölümümüzde duyuruyoruz. Türkiye'nin adayı ne zaman belli olacak derken, beklediğimiz haber üstelik anlamlı bir seçimle geldi. Yabancı film festivallerinde ödül alan, hassas temaları ve üstün oyunculuğu ile gösterildiği her yerde dikkat çeken Takva bizi Oscar yarışında temsil edecek.Bu seneki seçim gerçekten de son derece isabetli oldu. Akademinin çok sık karşılaşmadığı türde bir meselesi olan bu filme kayıtsız kalmayacağını düşünüyoruz.
Yorumlar
  • Takva çok çok başarılı bir filmdi, hatta son 5 yılda izlediğim en iyi türk filmi diyebilirim. Keşke ilk 5de finalist olarak yarışabilseydi ama olmadı.

  • takva nın ilk beşe kalması bizim için yeter ve artar bile ki bu film gerçekten de hak ediyor bunu.ödül gecesi orada takva'dan görüntüler izlettirilmesi türkiyenin ve filmimizin adının anılması bile harika bir başarı ve gurur kaynağı olucaktır.

  • Ewwet bu seneki Oscar aday adayı filmimiz Takva olarak seçilmiştir. Beynelmilel'le karşılaştırınca çok daha iyi bir seçim olduğu garanti çünkü Takva gerek oyunculukları gerek çekim kalitesiyle çok daha başarılı bir film. Türkiye Malezya olur mu tarzı tartışmaların döndüğü şu günlerde çoğu insan bu seçimi eleştiriyor. Nedeni de yurtdışındaki itibarımız bence bu saçma çünkü bu sinema, sanat. Eğer başarılı bir filmse önemli olan budur. Zaten Takva dini pohpohlayan değil bence tam tersi eleştiren bir film. Ben yine de en iyi yabancı film dalında Oscar adayı olacağına ihtimal vermiyorum. Ciddi biçimde Oscarları takip eden ve ilgilenen biri olarak Takva eğer Oscar'a aday gösterilirse bunun tek nedeni akademinin politik duruşu olacaktır.

  • Hadi bakalım hayırlısı inşallah ilk 5'e gireriz gerçekten çok harika bir seçim olmuş diyemem Yumurta'tda baya iddialı diye duymuştum. Neyse başarılar Takva.

  • Oskar adayı olsa bile yeterli. Yani törende adımız okunsun... Din konusu revaçta. Şansı da yüksek.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir