28 Eylül 2009 16:14

Talihliler Belli Oldu!

Çağan Irmak'ın merakla beklenen filmi Karanlıktakiler için yapılacak özel gösterime katılacak Beyazperde üyeleri belli oldu!

Filmin yönetmen ve senaristi Çağan Irmak ve oyunculardan Meral Çetinkaya ve Derya Alabora'nın da katılacağı gösterimler; 2 Ekim'de İzmir Cinebonus Balçova Sineması'nda saat 19:30'da, 3 Ekim'de Ankara'nın en büyük sineması Cinebonus Gordion'da saat 15:30'da yapılacak. İşte Talihlilerimiz:İZMİR: HATİCE ÇIRACIÇİĞDA YARAN ANKARA: MÜTEBER ASLANSERKAN YOLCUFilmin Konusu:Egemen 30'lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış ufak bir cehennem gibidir.Gülseren içinse hayattaki tek varoluş nedenidir Egemen. Gerisi kâbus, sakinleştiriciler, bitmeyen bir huzursuzluk ve tedirgin bir ruhtur. Gençliğinde yaşadığı travmaların etkisiyle kendini ev yaşamına hapsetmiş ve hayatla bağlarını koparmıştır. Yanında olmasını istediği tek kişi Egemen'dir. Oğlunu ondan ayıracak olan herhangi bir düşünce bile onu ciddi bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir.Egemen'in tüm hayatını geçirdiği bu cehennemden uzaklaşarak, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse, çalıştığı reklam şirketidir. İşi sayesinde dış hayatla bir bağ kurmak az da olsa annesinin karanlık dünyasından uzaklaştırır Egemen'i. Öte yandan patronu Umay'a duyduğu ilgi annesi Gülseren'in krizlerini tetiklemektedir.Karanlıktakiler dışarıdan bakıldığında normal gözüken bir evin içine gizlenmiş küçük bir cehennemi anlatıyor. Orta sınıf ahlakının yargısıyla hayatı biçimlenmiş bir anne ve cehenneminde annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın, zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikâyesi. FİLMİN KÜNYESİ İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • Filmi görme şansım henüz olmadı, konusunu okuduğumda aklıma hemen seneler önce televizyon için çekilmiş bir film geldi adı "günaydın istanbul kardeş" bu filmin yönetmenleri Çağan Irmak-İrfan Tözüm, senaryo yazarı Çağan Irmaktı. Konu aşağı yukarı "Karanlıktakiler" filmiyle aynı gibi, benzer yanları çok; iki filmde de otuzlu yaşlarında bir adam annesiyle yaşamaya mecbur, birinde adam dj diğerinde ofis boy, her iki filmde anneler hala geçmişte yaşıyor ve ilaçlarla normale dönebiliyor. Ve tabiki aşk var her iki filmde dj Alican bankacı Sadenaza aşık olur, yeni filmde ise Egemen patronuna.. Sonuç itibariyle televizyon için çekilmiş bile olsa, aynı yönetmenin aynı konuyla sinemaya da bir film yapmış olması tekrara düşmek gibi geliyor..

  • İstanbul neden yok yaa:(

  • kötü bir konu...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir