13 Mayıs 2003 23:41

Tarantino Cinayet mi İşletiyor

İki İngiliz gencin bir arkadaşlarını öldürmelerinden sonra, Quentin Tarantino'nun "Rezervuar Köpekleri" filmitartışılmaya başlandı. Davanın savcısına göre, 15 ve 16 yaşındaki Liverpool'lu iki genç,15 yaşındaki bir arkadaşlarını filmden etkilenerek öldürdü. Savcının iddianamesi uyarınca, gençler "Rezervuar Köpekleri"'nde Micheal Madsen'ın canlandırdığı karakterinbir polis memurunu öldürmesi sahnesini taklit ederek, arkadaşlarının yaşamına son verdiler.Sözü geçen sahnede Madsen, polis memurunun kulağını kesiyor ve şarkı söyleyerek onu katlediyordu. Görgü tanıkları, gençlerin de cinayeti bu şekilde gerçekleştirdiklerini ifade ediyor. Benzer davalarda, "Gladyatör", "Scream" ve "Katil Doğanlar" filmleri de tartışma konusu olmuştu.
Yorumlar
  • bence böyle filmleri 18 yaşından küçüklere izletmemeliler ama arkadaşında dediği insan kendini gerektiğinde frenlemeli yani.

  • bu filmi en az on kere izleyen ben niye kimsenin kulağını kesmiyorum peki?!bu çocukların ailelerinden öğretmenlerinden arkadaşlarından hatta komşularından etkilenmelerinin bir filmden etkilenmelerinden çok daha gerçekçi bir yaklaşım olduğu söylenemez mi?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir