7 Haziran 2007 10:05

Tarantino İtalyan Sinemacılara Karşı!

Yeni İtalyan filmlerini eleştiren yönetmene cevap geldi...

Bir röportajında, günümüz İtalyan Sinemasını iç karartıcı bulduğunu söyleyen Quentin Tarantino'ya sinemanın ikonlarından yanıt geldi. Bu sene Venedik Film Festivali'nde "Spaghetti Western" bölümüne katkıda bulunacak olan Tarantino, İtalyan sinemacıların tür sinemasına yönelmek yerine daha sanatsal filmler üretmesini eleştirdi ve "gördüğüm filmlerin hepsi aynı" diyerek İtalyan sinemacılara ayar verdi.Sinemacıya en ağır eleştiri Sophia Loren'den geldi: "Amerikan Sineması'nı bile bilmezken, İtalyan Sineması hakkında konuşmaya nasıl cüret eder?" Marco Bellocchio, kısaca "Tarantino çok kaba" derken, ciddi bir eleştiri ise La Repubblica'dan geldi: "Tarantino artık Ucuz Roman'ı çeken Tarantino değil"İtalyan Sinemasından son dönemde Lucio Fulci gibi kült sinemacıların gelmediği konusunda Tarantino haklı. Ama bu gerçeği dile getirirken müthiş İtalyan Sineması'na haksızlık etmiş gibi geldi bize. Yoksa söylendiği gibi, İtalyan aksiyon filmleri olmasaydı Quentin Tarantino yine olurdu, ama daha eksik olurdu!
Yorumlar
  • Bence Tarantino'nun yeni italyan sineması hakkında yapmış olduğu eleştiri son derece haklı fakat italyan sinemacılarında Tarantino hakkındaki eleştirisi aynı ölçüde haklılık gösteriyor gibi. Pulp Fiction ve Reservoir Dogs 'tan beri esaslı bir filmini görmedik Tarantino 'nun .

  • Q.Tarantino sataşma kültürünü seven biri,italyan gazetesi haklı ucuz romanı çeken tarantino artık yok,ama neden yok?Asıl soru budur?Ucuz Romandan sonra iddaalı bir film çekemedi tarantino..

  • Tarantinonun sinema dünyasına katkısı yatsınamaz ve sinemayı böyle iyi analiz edebilen bir yönetmen italyan sinemasını eleştiriyorsa bunu düşünmek lazım; günümüzün en iyi yönetmenlerinden ne kadar film çkerse çeksi izlerim...

  • tarantino sanırım reklam yapıyo... söledikleri çok gülünç.. o sussun sadece kanlı filmler çevirsin zaten başka anladığı bi şey yok. adamın sinema felsefesi sadece kan ve kopan insan parçalarıyla bütünleşmiş..

  • Tarantino hiçbir şey değildi zaten ve olamayacakta...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir