14 Aralık 2015 16:10

Tarantino'dan yeni film

Yönetmenin son filmi 'The Hateful Eight'in galası geçtiğimiz günlerde Los Angeles’ta yapıldı.

Pulp Fiction, Kill Bill ve Reservuar Köpekleri gibi her biri olay yaratmış filmlerin ünlü ve çılgın yönetmeni Tarantino, 1984 yılında bir video kaset dükkanında kasiyer olarak çalışırken ilk senaryosunu yazmaya başladı.1990’lı yıllardaki bağımsız sinema kuşağının genç yönetmenlerinden biri olan Tarantino şimdilerde kendine has sinema dilini yaratmış, ağzı çok laf yapan ve pop kültürüne en hakim, her filmi ayrı olay olan bir yönetmen olmayı başardı. Aykırı kişiliği ve sivri dili sayesinde basının göz bebeği olduğunu da söyleyemeden geçmeyelim.

Yönetmenin son filmi “The Hateful Eight” in galası geçtiğimiz günlerde Los Angeles’ta yapıldı. Sekizinci filmini tamamlayan Tarantino, 10 film çektikten sonra bu işi bırakacağını söylemişti. Kendisine sorulduğunda her sene film çekmediğini bu yüzden daha önünde yıllar olduğunu, bu işi bıraktığında da kitap ve oyun yazacağını söyledi. En son siyahi vatandaşlara yönelik şiddeti protesto ettiği için Amerikalı polisler Tarantino’nun yeni filmini boykot kararı aldı.Şimdi yeni filmden biraz bahsetmek gerekirse, oyuncu kadrosu olarak yönetmene sadık isimleri görüyoruz. Tim Roth, Samuel L. Jackson, Kurt Russel, Bruce Dern, Micheal Madsen gibi oyuncuların yanı sıra Channing Tatum, Zoe Bell gibi Tarantino filmleri için yeni isimler de kadroda yer aldı.

Kara mizah dolu, Western tarzı filmin konusuna gelirsek, bir kar fırtınasında mahsur kalan sekiz yabancıyı konu alıyor. Ancak olayı ilginç kılan ise yolcuların bazılarının kanun kaçağı, bazılarının ise kanun adamı olmaları.8 Ocak’ta vizyona girecek film için yine Quentin Tarantino’nun orijinal senaryolarından birine daha tanık olacağımıza ve dahiyane diyaloglarla örülmüş, bizi büyüleyecek görsellikte bir film çekmiş olduğuna inancım tam. Bu filmden önce çektiği “Inglorious Basterds” ve“Django Unchained” ten sonra çıtasını oldukça yükselten yönetmen umarım grafiğini bu son film ile değiştirmez.
Zeynep Elman

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir