19 Ocak 2016 00:50

Tarihin en komik ikilisine hayat verecekler!

Laurel ve Hardy için seçilen iki ünlü oyuncu belli oldu...

Hollywood’un ilk zamanlarında, Stan Laurel ve Oliver Hardy kendilerini sıradan kasaba sahnelerinden, sinema dünyasının büyülü dünyasında buldular. Onlar çok komikti. Birbirine zıt, iki yakın, sakar ve komik arkadaşı canlandırıyorlardı. Gerçek hayatlarında da çok yakın olan ikili, isimlerini tarihe altın harflerle “Efsanevi Komik İkili” olarak yazdırmayı başardılar.

Bir süredir heyecanla yapılacak olan Laurel ve Hardy filminden gelecek haberleri bekliyorduk. İlk öğrendiğimiz filmin adının “Stan & Ollie” olduğuydu. Peki film ikiliyi hangi zamanlarında ve hangi yönleriyle, nasıl bir öykü çerçevesinde ele alacak? Son haberlere göre, film ikilinin 1953 yılında birlikte çıktıkları İngiltere turnelerine odaklanacak. Bu dönemin önemli olmasının sebebi, bu turnede uzun zaman sonra ilk defa azalan ve ilgisiz bir kalabalıkla karşı karlıya olmaları, Oliver Hardy’nin sağlığının giderek kötüye gitmesi ve çiftin ilk defa ayrılıkla karşı karşıya kalmalarını sayabiliriz.

Böyle biyografik filmlerde, oyuncuların seçimi ekstra önem kazanıyor. Bu film için çok uzun süren bu aşama, görünüyor ki çok doğru sonuçlanmış. Çünkü ikiliyi canlandıracak oyuncular; John C. Reilly ve Steve Coogan. Şimdiden iki ünlü oyuncuyu bu projede hayal edebiliyoruz. İki oyuncu da komedi alanında başarılı isimler. Şimdilik filmin vizyon tarihi belli değil. Steve Coogan, aldıkları sorumluluğun farkında olduklarını söylemiş. Komedinin dehası olarak bilinen Laurel & Hardy, belli ki emin ellerde.

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir