13 Mayıs 2003 23:41

Tarihte Bugün!

Geçen sene bugün, 11 Eylül 2001, ABD'yi kalbinden vuran terörist saldırılara sahne olmuştu. Saldırılar ve sonuçları, dünya üzerindeki her bireyin hayatını değiştirmiş, en az teröristlerin kendisi kadar, dünyanın pek de yeni olmayan düzeninin de sorgulanmasına yol açmıştı.Sorgulananlar arasında pek tabii ki, kalbi Hollywood'ta atan Amerikan sinema endüstrisi de vardı. Olayların yıldönümü için hazırladığımız 11 Eylül'ün Gölgesindeki Sinema isimli SineMasal dosyamızı mutlaka okumanızı öneririz.Konuyla bağlantılı bir diğer yazı da SineKritik bölümümüze eklendi: Aladdin'den "Al Kaida"ya.İlk gününden itibaren, 11 Eylül'ün sinemaya olan yansımalarını sizlere duyurmuştuk. 11 Eylül 2001'de FLAŞ HABER: ABD'YE SALDIRI manşetiyle duyurduğumuz saldırılarla ilgili olarak 12 EYlül'de Terör, Sinema ve TV Sektörünü De Vurdu başlıklı haberle, sizlere, Hollywood'daki değişimin sinyallerini vermiştik.13 Eylül'deki manşetimiz ise Hollywood Kepenk İndiriyor oldu. Olayların film dünyasındaki ilk fiziksel yansımasını, üç gün sonra ,14 Eylül'de duyurduk: Dünya Ticaret Merkezi, Artık Örümcek Adam'da da Yok! Beyazperde.com okuyucuları aynı gün, Antony Perkins'in Karısı Terör Uçağında Öldü haberiyle sarsılıyordu. İçerdiği hassas sahnelerden ötürü Kılıçbalığı İngilterede Vizyondan Kalkıyordu.16 Eylül 2001'de Beyazperde.com olaylarla ilgili şu iki haberi size duyuruyordu: Arnold'un Filmi De Terörden Etkilendi, Mike Figgis'e Göre Hollywood Çok Değişecekİlerleyen günlerde Conney'li Lockerbie Filminin de Dondurulduğunu, Ters Bayraklı Afişlerin Kaldırıldığını, Jackie Chan'ın Gökdelen Camlarını Silmeyeceğini ve Daniel Day Lewis'in, New Yorklu Terörzedeler İçin Buz Taşıdığını hep Beyazperde.com'da okudunuz. Ve 11 Eylül'ün sinema dünyasındaki yankılarıyla ilgili sayısız başka haberi de...Olayların yankılarını iletmeye ve yorumlamaya devam edeceğiz...
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir