27 Kasım 2013 01:00

Tarık Akan'ın bu anısı geceye damga vurdu

Tuncel Kurtiz için Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma törenine katılan Tarık Akan, oyuncuyla ilgili ilginç bir anısını anlattı.

27 Eylül’de vefat eden Tuncel Kurtiz için Akatlar Kültür Merkezi’nde anma töreni düzenlendi. Törene Tarık Akan da katıldı ve usta oyuncuyla ilgili anılarını anlattı.

Beşiktaş Belediyesi’nin organize ettiği törene ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu 300 kişi katıldı. Nebil Özgentürk’ün hazırladığı belgeselle başlayan gece, konuşmalarla devam etti. Törene damgasını vuran isim ise Tarık Akan oldu.


Sanatçı, 1978 yapımı “Sürü” filminde birlikte rol aldığı Tuncel Kurtiz’le o dönemde yaşadıklarını anlattı: “Tuncel’le ‘Sürü’ için gittiğimiz Siirt’te tanıştım. İki ay boyunca yaylada çadırlarda kaldık. Güneş battıktan sonra inanılmaz bir soğuk başlıyordu. Tuncel, Stockholm’den geldiği için uyku tulumu getirmişti. Hava soğuyunca tulumun içinde çırılçıplak soyunup yatıyordu. Aynı tulumda ben de olduğum için çıldırıyordum. Sonra tulumu satın almak istedim ama satmadı.”

Akan, şöyle devam etti: “1.5 ay sonra ikimizde de para kalmadı. Ekip olarak Ankara’ya gitmek için yola çıktık. Fena halde açtık. Trende yemek dileniyorduk. Dört günlük yolculuktan sonra Ankara’ya ulaştık. Bizi Yılmaz (Güney) abinin arkadaşları karşıladı. Kızılay’da dört katlı bir otele yerleştirdiler bizi. Sabah saat 5 gibi oteli polisler bastı, ‘Yanınızda kadın var mı?’ diye sordular.


Daha sonra polisler o binanın randevuevi olduğunu söyledi. Meğer Yılmaz abinin arkadaşları paraları olmadığı için randevuevini boşaltmış, tertemiz yapmış ve orayı hazırlamışlar!”

Yorumlar
  • sanatcılık ve sanat aşkı bo olsa gerek yeni kuşak dizi oyuncuları trenle 4 gün aç bi durumda yolculuk edecek usta kolay olunmuyor. Kurtiz baba rahat uyu

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir