13 Nisan 2010 10:05

Tarık Pabuççuoğlu ve Öğrenciler!

Küçükçekmece Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 'Atıf Yılmaz Stüdyosu Söyleşileri' ünlü oyuncu Tarık Papuççuoğlu'nu öğrencilerle bir araya getirdi.

Açıldığı günden bugüne Türk sinema ve tiyatrosundan önemli isimleri Küçükçekmecelilerle buluşturan Atıf Yılmaz Stüdyosu bu kez oyuncu Tarık Papuççuoğlu'nu konuk etti. Moderatörlüğünü Deniz Türkali'nin yaptığı söyleşi, 1 Nisan Perşembe günü Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Levent Uslu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Programın birinci bölümünde tiyatro ve sinemaya başladığı ilk dönemleri anlatan Papuççuoğlu "Tiyatroya amatör ruhuyla ve sevgiyle başladım. Severek ve gerçekten isteyerek yapılan her iş başarıyla sonuçlanır."dedi. Öğrencilere 'sanat'ın herhangi bir dalıyla ilgilenmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Papuççuoğlu yeteneğin üzerinde durulması gerektiğinin altını çizdi. Televizyon dizilerinin bazı olumsuzluklarına değinen sanatçı, son zamanlarda yapılan dizilerin oyuncuları ve bazı yapımları kısırlaştığını söyleyerek "Dünyada hiçbir dizi 45 dakikadan uzun değil. Ama bizim dizilerimizin her bölümü reklamların süresini düştüğümüz zaman 90 dakika; neredeyse bir film kadar. Her hafta bir sinema filmi çekiyor gibiyiz. Yaratıcı olan senaristler 3-5 bölüm sonra tükenmeye başlıyor. Diziler ya tekrar başlıyor ya inandırıcılığını kaybediyor." diye konuştu. Söyleşinin ikinci bölümünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Tarık Papuççuoğlu öğrencilere keyifli anlar yaşattı. Söyleşi, Küçükçekmece Belediye Başkanı Uslu'nun sanatçıya çiçek takdim etmesiyle sonlandı.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir