21 Haziran 2012 00:00

'Taş atan çocuk' oyuncu oldu

'Kırık midyeler' filminde polise taş attığı için 4 ay hapis yatan 15 yaşındaki Uğur Barış Mehmetoğlu başrolü oynuyor

Milliyet gazetesinin haberine göre, yönetmen Seyfettin Tokmak’ın ilk uzun metraj filmi “Kırık Midyeler”, bu cuma seyirciyle buluşacak. 15 yaşındaki amcaoğulları Hakim ve Faysal’ın Almanya’daki akrabalarından gelen bir mektuba bel bağlayıp Mardin’den İstanbul’a geldikten sonra yaşadıklarını anlatan filmde, polise taş atmaktan 4 ay hapis yatan 15 yaşındaki Uğur Barış Mehmetoğlu başrol oynuyor. Yönetmen Tokmak’ın Mardin’de keşfedip hayatını değiştirdiği Mehmetoğlu, Nusaybinli kalabalık bir ailenin çocuğu... Performansı nedeniyle bir de Norveç yapımı projede rol alan Mehmetoğlu, filmde başrolü paylaştığı Seydo Çelik ile ilk kez İstanbul’a geldi ve burada hayatında ilk kez sinemada kendi filmini seyretti.

BAKANLIK DESTEK VERDİ
Oyunculuk konusunda gelen yeni tekliflere açık olduğunu söyleyen Mehmetoğlu ve Seydo Çelik’e filmde “Kanıt” dizisinin komiseri Engin Benli’nin yanı sıra Bosna Hersek’te ünlü bir isim olan Selma Alispahic, İpek Kızılörs, Enzo Ikah, Volga Sorgu ve Cumhur Sarı eşlik etti. Senaryosunu Kenan Kavut’un kaleme aldığı film, Türk, Kürt, Boşnak ve Afrikalı oyuncuları da bir araya getirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Avrupa Bağımsız Yapımcılar Birliği (EAVE) ve İsveç Film Enstitüsü’nün desteğiyle çekilen filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Türk, ses operatörü İranlı, ses tasarımcısı Alman, color correction’ı Belçikalı, müzikleri ise İsveçli bir müzisyene ait.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir