25 Eylül 2009 10:12

Tatil Kitabı TV'de İlk Kez TRT'de!

Seyfi Teoman ve Bulut Film'in ilk uzun metrajlı filmi Tatil Kitabı, TV'de ilk kez 6 Eylül 2009 Pazar günü saat 21.10'da TRT 2'de sinemaseverlerle buluşuyor.

Yolculuğuna 2008 Şubat ayında Berlin Film Festivali ile başlayan Tatil Kitabı'nın Türkiye galası ise 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde gerçekleştirilmiş ve film Ulusal Yarışma bölümünde 'En İyi Türk Filmi' ve Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği tarafından verilen FIPRESCI ödüllerini kazanmıştı. Bugüne dek atmışın üzerinde uluslararası film festivalinde gösterilen Tatil Kitabı geçtiğimiz yıl Avrupa Film Ödülleri'nde En İyi İlk Film Ödülü'ne aday olan dört filmden biri olmuştu.Yapımcılığını Bulut Film adına Yamaç Okur ve Nadir Öperli'nin üstlendiği filmin başrolünde, ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Taner Birsel yer alıyor. Birsel'e, Harun Özüağ, Ayten Tökün ve Rıza Akın'ın yanı sıra Silifke'de yaşayan amatör iki isim Tayfun Günay ve Osman İnan eşlik ediyor.Yönetmen Seyfi Teoman, Eylül sonunda çekimlerine başlayacağı Bizim Büyük Çaresizliğimiz filminin hazırlıklarını Ankara'da sürdürüyor. Barış Bıçakçı'nın aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrollerini İlker Aksum, Fatih Al ve Güneş Sayın paylaşıyor.FİLMİN ÖDÜLLERİ27. Uluslararası İstanbul Film Festivali-Ulusal Yarışma En İyi Film Ödülü (Nisan 2008) 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali - Ulusal Yarışma FIPRESCI ödülü (Nisan 2008) 54. Taormina Film Festivali - Jüri Özel Ödülü (Haziran 2008) 16. Artfilm Uluslararası Film Festivali -'Mavi Melek' En İyi Film Ödülü (Haziran 2008) 15. Palic Uluslararası Film Festivali - Gorki List Tolerance FIPRESCI Mansiyon Ödülü Montreal Film Festivali İlk Filmler Yarışması Bronz Zenith Ödülü (Ağustos 2008)Avrupa Film Ödülleri En İyi İlk Film (Discovery) Ödülü Adayı (2008)2. Dadaş Film Festivali, En İyi Film Ödülü (2008 Aralık) FİLMİN KONUSU İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir