21 Temmuz 2006 11:29

Taxidermia

Dikkatler Hıçkırık'lı Macar yönetmenin üzerinde...

Macar yönetmen György Pálfi, Hıçkırık filmiyle bizde de kendisine bolca hayran topladı. Yönetmenin yeni çalışması Taxidermia da yenilerini ekleyecek gibi gözüküyor. 2006 tarihli film gösterildiği festivallerde bolca ödül aldığı gibi, eleştirmenlerin de en "iştahlı" yazılar yazdığı filmlerden biri oldu.Taxidermia, bir ailenin üç kuşak erkek üyelerini gözler önüne seriyor. Her birinin bedensel ve ruhsal zaafları bulunmaktadır. Rahatsız edici sahneler içermesine rağmen, filmde eleştiri ve alay dozunun son derece yerinde olduğu söyleniyor. Gerçeküstü ve absürdist öğeleri nedeniyle şimdiden Büyük Tıkınma gibi yapımlarla karşılaştırılıyor.Film, Sundance Film Festivali'nden yapım desteği almıştı. Önümüzdeki dönemde bizde de festivallerde dikkat çekecek gibi gözüküyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Keri Russell bu sefer öğretmen oldu Keri Russell bu sefer öğretmen oldu

   Keri Russell, çekimleri devam eden Antlers filminde genç bir öğretmen olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

  • Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı

   Cansu Tosun, dünyaca ünlü Fransız yönetmen Luc Besson’un 30 milyon dolarlık ‘Anna’ adlı filminde bir casusu oynadı.

  • En çok nefret edilen 10 film En çok nefret edilen 10 film

   Genelde en sevilen, beğenilen, en yüksek puanı alanı veya eleştirmenlerin favori filmleri sıralanır ama bu seferki çok farklı. Bunlar öyle filmler ki hem IMDb puanları yerlerde hem izleyicilerden kötü yorumlar almış hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş durumda. Bir yerlerde denk gelirseniz aklınızda bulunsun. İşte en nefret edilen 10 film...

  • Zara McDermott televizyonu sevdi Zara McDermott televizyonu sevdi

   Aşk Adası adlı televizyon programıyla yıldızı parlayan Zara McDermott, çalıştığı devlet memurluğundan istifa ettiğini duyurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir