11 Mayıs 2011 00:00

Tayyip Erdoğan'ın filmi geliyor

Eski CHP İstanbul İl Başkanı, sinema sanatçısı Berhan Şimşek, son 10 yılda sanatta iktidarı öven işler yapıldığını öne sürerek, "Ben Tayyip'i anlatan bir film çekeceğim" dedi.

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyetinin ortaklaşa düzenlediği "Aydınlarla Yüz Yüze Söyleşisi"nin bu haftaki konuğu, Berhan Şimşek oldu.

Basın Kültür Sarayı Uğur Mumcu salonunda düzenlenen söyleşide, "Sanat, sanatçı ve günümüzde sanata verilen önem" ele alındı. Çizginin milleti ve inancı olmadığı gibi sözün de olmadığını belirten ve "Sanat çizgidir" diyen Şimşek, şöyle devam etti:

"Dünyanın varoluşunda bu iş mağarada başladı. Toplumu yönetenler, topluma ekonomik, sosyal olarak yön verenler sanatın, sanatın hiçbir zaman yaratıcılığını kabul edemediler.

Anadolu’da da biz sanatlar kültürler katmanları üzerinde oturuyoruz. Yıllarca dogmaların etkisi ve baskısı altında gelişmeye çalışan sanat bir yerlerde kendini göstermiştir resmin, heykelin bir zamanlar günah sayılıp yasak olduğu bu topraklarda... Sanatın kilimlere yansıyıp varoluşunu sürdürdüğünü görüyoruz."

Bir izleyicinin, "Türkiye’de sanata değer veriliyor mu sizce? Son zamanlarda çekilen filmler nasıl" sorusuna Şimşek, "Son on yılda toplumu anlatan, toplumun içerisinde bulunan sıkıntıları, dertleri konu alan yapımlar yerine iktidarı övmekten başka bir yapmayan bir sanat görüyoruz" karşılığını verdi.

Dünya sinemasının en iyi 100 filmi


Berhan Şimşek, "Peki siz buna karşılık ne yapıyorsunuz" sorusu üzerine ise "Ben Tayyip’i anlatan bir film çekeceğim, onu oynayacağım" dedi. Alkaya ise tarihten bugüne kadar sanatın gelişim süreçleri üzerine durarak sanata yönelik baskıları anlattı.

Söyleşinin sonunda Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Erdem, konuklara plaket verdi.


Yorumlar
 • TÜRKİYENİN BAŞINA GETİRDİĞİ FİLİMLERİMİ ANLATACAK.

 • adam bu kadar artiz :) olursa film de çekerler tabii. hatta dizi de çekerler. adıda sıfırdan yüze olabilir. Veya bir millet uyuyor. veya koyunların sessizliği veya mmmm anannı da al git olabilir.

 • Yoksa CHP nin film yönetmeni Berhan Simsek olmasin!!?? onca tecrübeden sonra artik film cekmek hakkidir diyelim

 • Sen önce Baykal ı oyna büyük hasılat rekorları kırarsın....

 • kendi neki sinaması ne olsun :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

  Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

 • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

  İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

 • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

 • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

  Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir